آمادگی آسمان ایران برای افزایش ترافیک هوایی جام جهانی ۲۰۲۲

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از آمادگی آسمان ایران برای افزایش ترافیک هوایی در زمان برگزاری جام جهانی قطر ۲۰۲۲ خبر داد.

به گزارش بازار، امیرحسین صادقچه مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از آمادگی آسمان ایران برای افزایش ترافیک هوایی در زمان برگزاری جام جهانی قطر ۲۰۲۲ خبر داد.

صادقچه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ۲۸ مهر، سالروز کنترل ترافیک هوایی و تشکر و قدردانی از تمامی کنترلرهای سراسر میهن اسلامی اظهار کرد: اقدامات لازم برای انجام هرچه بهتر امور مربوط به افزایش پروازهای جام جهانی پیش بینی شده و به امید خدا و بهره‌گیری از نیروی متخصص و توانمند در حوزه کنترل ترافیک هوایی با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

وی با اشاره به تعداد پروازهای جام جهانی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری بین‌المللی برای این رویداد افزایش ترافیک هوایی در منطقه را در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ پرواز پیش بینی کرده است و کشور جمهوری اسلامی ایران به همراه سایر کشورهای منطقه برای ارائه خدمات ترافیک هوایی به پروازها آماده هستند.

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی تصریح کرد: علاوه بر کشور ایران در منطقه خاورمیانه، کشورهای عراق، بحرین، عربستان، عمان، کویت و امارات نیز شاهد افزایش ترافیک پروازی در ایام برگزاری مسابقات جام جهانی خواهند بود.

وی گفت: با وجود تحریم های ظالمانه اما صنعت هوانوردی و اداره کل کنترل ترافیک هوایی لحظه‌ای از حرکت نایستاده و با تکیه بر توان داخلی و نیروی متخصص توانسته استانداردهای لازم را در میادین جهانی کسب کند و این امر در حالی محقق شد که کشورهای همسایه با استفاده و بکارگیری مستشاران اروپایی و امریکایی موفق به انجام آن شده‌اند.

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی با اشاره به نقش مهم شرکت‌های دانش بنیان در پویایی صنعت هوانوردی گفت: شرایط امروز ایران ایجاب می‌کند که بیش از گذشته از جوانان متخصص داخلی حمایت کنیم. این شرکت ها در بسیاری از حوزه‌ها سربلند بوده‌اند و بخش‌های متعددی از صنعت هوانوردی را از وابستگی به کشورهای دیگر بی‌نیاز کرده‌اند اما در برخی حوزه‌ها نیازمند زمان بیشتر برای رسیدن به نقطه ایده آل هستیم.

صادقچه با بیان اینکه مجامع بین المللی برابر تحریم‌های ظالمانه علیه ایران سکوت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت صنعت هوانوردی و اهمیت حفظ جان مردم، بارها در مجامع بین‌المللی خواستار رفع تحریم در این حوزه شده‌ایم که متاسفانه به دلایل سیاسی و عدم مساعدت جوامع بیرونی تا کنون نتیجه‌ای در این رابطه حاصل نشده است. این امر باعث شده است تا بار اصلی مسئولیت ارائه خدمات ترافیک هوایی و حفظ ایمنی پروازها بر دوش کنترلرهای ترافیک هوایی قرار گیرد.

صادقچه تاکید کرد: به هیچ عنوان از پیشرفت جا نمی‌مانیم و افزایش ترافیک هوایی و سکتورهای پروازی و نیز استفاده از تجهیزات و فن‌آوری های نوین در صنعت هوانوردی و آموزش بین‌المللی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل کنترل ترافیک هوایی برای آینده است.

به گزارش شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پایان اظهار امیدواری کرد: با عنایت به ایجاد بستر مناسب برای جذب و حفظ نیروی انسانی در آینده نزدیک دغدغه‌های موجود در این حوزه برطرف شود.