احتمال فعال شدن تفاهمنامه خرید هواپیماهای بوئینگ با شرایط ایران

مدیرعامل هواپیمایی آسمان با اشاره به احتمال فعال شدن تفاهمنامه خرید هواپیما با هواپیماسازی بوئینگ مطابق با شرایط مد نظر ایران گفت: قیمت بلیت پروازهای اربعین ۶ میلیون تومان است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، ابوذر شیرودی در نشست خبری با اشاره به احتمال فعال شدن تفاهمنامه خرید هواپیما با هواپیماسازی بوئینگ بر اساس شرایط ایران، اظهار کرد: البته هواپیمایی آسمان برنامه ریزی خود را روی این تفاهمنامه متمرکز نکرده و ناوگان خود را با تامین هواپیما و قطعات توسعه خواهیم داد.

وی با اشاره به تاثیر تحریم ها بر صنعت هوانوردی، افزود: به هیچ عنوان منتظر احیای برجام نمانده ایم و در همین شرایط تحریمی هواپیما خریداری می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه 7 هواپیمای فعال در ناوگان داریم به پروازهای اربعین اشاره و تصریح کرد: در ایام اربعین بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی پرواز چارتری نداریم.

مدیرعامل هواپیمایی آسمان با بیان اینکه قیمت بلیت پروازهای اربعین 6 میلیون تومان است، گفت: نباید نگاه درآمدی به پروازهای اربعین داشته باشیم و انتقال زائران یک وظیفه برای ایرلاین هاست.

شیرودی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته هم به نجف و بغداد پرواز خواهیم داشت هم به شهرهای مرزی که مردم می خواهند از آنجا به صورت زمینی به عراق سفر کنند.

به گفته وی، پروازهای اربعین هواپیمایی آسمان با 3 فروند هواپیما انجام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، فروردین ماه سال 96 هواپیمایی آسمان از امضای تفاهمنامه خرید 60 فروند هواپیما 737 مکس با بوئینگ خبر داد. بلافاصله بویینگ نیز اعلام کرد برای فروش 30 فروند هواپیما با هواپیمایی آسمان MOA (توافقنامه اصولی) امضا کرده است.