ایرلاین های استرالیایی در لیست امن ترین ها| ۲۰ خط هوایی برتر جهان در سال۲۰۲۳ کدامند؟

بر اساس آخرین رتبه بندی شرکت های هواپیمایی، برندهای قدیمی که در چند سال اخیر جزو بهترین ها بوده اند جای خود را به ایرلاین های جدید داده اند.

بازار؛ راه و مسکن: طبق رده‌بندی سالانه منتشر شده توسط ایرلاینز ریتینگ « AirlinesRating.com» که ۳۸۵ شرکت هواپیمایی در سراسر جهان را بررسی کرده است شرکت کانتاس « Qantas» استرالیایی با شش پله افزایش نسبت به رتبه‌بندی سال گذشته، رتبه اول جهان را در فهرست ایمن‌ترین خطوط هوایی جهان برای سال ۲۰۲۳ به دست آورد.

این رتبه بندی بر اساس ترکیبی از عناصر از جمله سوانح جدی و مرگبار در یکسال اخیر، ابتکارات ایمنی پیشرو در صنعت، ارزیابی آموزش خلبانان، سن ناوگان هواپیمایی، و ممیزی از ارگان های حاکمه هوانوردی و صنعت است.

جفری توماس، سردبیر رتبه‌بندی خطوط هوایی، با بیان اینکه این سایت هنگام تصمیم‌گیری حوادث جدی را در نظر می‌گیرد، توضیح داد: همه شرکت‌های هواپیمایی هر روز در معرض سوانح هستند و بسیاری از آنها مشکلات مربوط به صنعت هواپیماسازی است نه عملیاتی.

وی افزود: مشکلات خطوط هوایی و نحوه مواجهه خدمه پرواز با حوادث از جمله وجوه تمایز یک خط هوایی خوب از خط هوایی ناامن است، بنابراین ملاک قرار دادن همه حوادث در کنار هم بسیار گمراه‌ کننده است.

توماس خاطر نشان کرد: سال ۲۰۲۲ هیچ غافلگیری بزرگی وجود نداشت زیرا خطوط هوایی بزرگ همچنان منابع خود را برای آموزش خلبانان و هواپیماها اختصاص می دهند.

طبق اعلام این منبع بیست شرکت هوایی که امن ترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۲۳ تشخیص داده شده به ترتیب زیر است:

۱- کانتاس

۲- خطوط هوایی نیوزلند

۳- اتحاد ایرویز

۴- هواپیمایی قطر

۵- خطوط هوایی سنگاپور

۶- تی ای پی ایر پرتغال

۷- هواپیمایی امارات

۸- خطوط هوایی آلاسکا

۹- ایوا ایر

۱۰- ویرجین استرالیا / ویرجین آتلانتیک

۱۱- کاتای اقیانوس آرام

۱۲- خطوط هوایی هاوایی

۱۳- اس ای اس «SAS»

۱۴- یونایتد ایرلاینز

۱۵- لوفت هانزا/گروه سوئیس

۱۶- فین ایر

۱۷- هواپیمایی بریتانیا

۱۸- کی ال ام «KLM»

۱۹- خطوط هوایی آمریکا

۲۰- خطوط هوایی دلتا