بام سبز ماسال کجاست ؟

بسیاری از افرادی که به ماسال گیلان می روند نمی دانند بام سبز ماسال کجاست. در این مطلب اطلاعات کامل در مورد بام سبز ارائه می دهیم.

سلام نو-سرویس گردشگری: استان گیلان یکی از بهترین استان های شمال کشور می باشد که مناطق دیدنی زیادی را در خود جای داده است. بسیاری از افرادی که به ماسال گیلان می روند نمی دانند بام سبز ماسال کجاست. به همین دلیل در این مطلب می خواهیم در مورد بام سبز ماسال اطلاعات بیشتری را در اختیار علاقمندان قرار دهیم. بام سبز ماسال یکی از مناطق کوهستانی استان گیلان به شمار می رود که طبیعت و آب و هوای بی نظیری دارد. شما زمانی که به این منطقه بروید می توانید جلگه شهر ماسال را مشاهده کنید. همچنین بندر انزلی و صومعه سرا را هم از روی بام سبز به خوبی می توانید مشاهده نمایید. بام سبز ماسال تنها یک کیلومتر با ماسال فاصله دارد.

معرفی موقعیت جغرافیایی بام سبز ماسال

بام سبز شهر ماسال در قسمت جنوبی ماسال قرار گرفته است. چشم انداز بی نظیری که از قسمت بالای این بام مشاهده می کنید را به عنوان بهترین ویژگی این بام سبز می شناسند. جاده بام سبز بسیار زیبا و رویایی می باشد. در مسیر این جاده می توانید کافه ها، رستوران ها و سالن های غذاخوری زیادی را مشاهده کنید. ماسال به عنوان یکی از شهرهای کوهستانی استان گیلان شناخته می شود. با این وجود باید بدانید که تابستان های این شهر خنک است. شما زمانی که بر فضای بلند این بام می ایستید نسیم خنکی را احساس می کنید که حس و حال بی نظیری دارد.

یکی از بلندترین صخره های بام سبز شهر ماسال، اسب ریسه می باشد. شما برای سنگ نوردی می توانید به این منطقه بروید. اگر به بام سبز می روید بهتر است که از روستای شاندرمن هم بازدید کنید. روستای شاندرمن یکی از روستاهای زیبای ماسال می باشد که طبیعت و دیدنی های بی نظیری دارد. مردمانی که در بام سبز ماسال هستند بسیار مهربان و خونگرم می باشند. آنها به زبان تالشی صحبت می کنند و لهجه شان بسیار زیبا است. افرادی که در این منطقه زندگی می کنند کار اصلی شان دامداری و کشاورزی می باشد.

ییلاق ماسال

بام سبز ماسال

مکان های دیدنی نزدیک به بام سبز ماسال کجاست ؟

اکنون که به خوبی متوجه شدید بام سبز ماسال کجاست باید در مورد مکان های دیدنی نزدیک به بام سبز اطلاعات بیشتری به دست آورید. در صورتی که این مکان های دیدنی را به خوبی بشناسید می توانید از آنها بازدید کنید تا سفری به یاد ماندنی داشته باشید. برخی از مهمترین مکان های دیدنی نزدیک به بام سبز عبارت هستند از :

۱. پارک ساحلی

این پارک در کنار دریا و ساحل می باشد و آن را به عنوان مکان گردشگری نزدیک به بام سبز می شناسند. اگر از بام سبز بخواهید به سمت جنوب حرکت نمایید می توانید این پارک را مشاهده کنید. درختان جنگلی بی نظیری در این پارک قرار گرفته اند. همچنین باید بدانید که رودخانه های جاری این پارک منظره تماشایی ایجاد کرده اند. پارک ساحلی یکی از بهترین مکان های نزدیک به بام سبز است که می توانید در اینجا کمپ بزنید. البته باید بدانید که شب ها بهتر است در این مکان اسکان نداشته باشید. رودخانه خالکایی به این پارک نزدیک می باشد و به همین دلیل فضای پارک لذت بخش تر شده است.

۲. روستای طاسکوه مکان گردشگری نزدیک به بام سبز

روستای طاسکوه را به عنوان مکان گردشگری نزدیک به بام سبز معرفی می کنند که در کنار کوه های تالش است. اگر می خواهید از این روستا بازدید کنید باید حدود ۴ کیلومتر از بام سبز دور شوید. با رانندگی کردن به طرف منطقه ییلاقی می توانید وارد این روستا شوید. کشت برنج در این روستا با بهترین کیفیت انجام می شود. از آنجایی که این روستا یکی از روستاهای کوهپایه ای می باشد دارای دشت سرسبز و درختان بیشماری می باشد.

۳. روستای اولسبلنگاه

بسیاری از افرادی که می دانند بام سبز ماسال کجاست، بدون شک بعد از بام سبز به روستای اولسبلنگاه می روند. این روستا یکی از روستاهای نزدیک به بام سبز می باشد که طبیعت بی نظیری دارد. در واقع باید بدانید که این روستا با دیگر روستاهای ماسال فرق می کند و بافت خاصی را برای آن در نظر گرفته اند. خانه های این روستا چوبی است. به طور کلی باید بدانید که زندگی در این روستا برای بسیاری از افراد شبیه معجزه می باشد، چرا که آب و هوای بی نظیری دارد و آرام است.

بام سبز ماسال کجاست ؟

بام سبز

آبشارهای بام سبز ماسال کجاست ؟

چشمه ها و آب های زلال از دل کوه ماسال بیرون می آیند. زمانی که این چشمه ها با یکدیگر پیوند می خورند رودخانه به وجود می آورند. آبشارهای زیادی در بام سبز وجود دارد. آبشار رامینه، آبشار شاندرمن، آبشار ویوز، آبشار تولی نساء و … به عنوان زیباترین و بهترین آبشارهایی به شمار می روند که در نزدیکی بام سبز هستند. اگر شما به بام سبز رفته اید بدون شک باید از آبشارها و غارهای نزدیک به بام سبز بازدید کنید. غار آویشو یکی از غارهای نزدیک به بام سبز می باشد که ۲ کیلومتر عمق دارد و بسیار طویل است. کوهنوردان زیادی از این غار بازدید کرده اند. در واقع باید بدانید بیشترین افرادی که از این غار بازدید کرده اند غارنوردان و کوهنوردان هستند.