برداشت بی‌رویه از ریگزارهای منطقه گردشگری دهزوئیه زرند

ایسنا/کرمان مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند با اشاره به برداشت بی‌رویه از شن‌های روان و ریگزارهای منطقه دهزوئیه این شهرستان گفت: تداوم این مسئله گردشگری روستایی منطقه را تهدید خواهد کرد.

محمد اسلامی در نشست شورای حفظ حقوق بیت‌المال با اشاره به تاکید دادستان این شهرستان بر عدم صدور مجوز برداشت شن‌های روان منطقه‌ی دهزوئیه اظهار کرد: باید با تعامل و همکاری جهاد کشاورزی این شهرستان منافع شهروندان را در بخش گردشگری روستایی مورد توجه قرار داد و از نابودی منطقه‌ی بکر و زیبای ریگزارهای دهزوئیه پیشگیری کرد.
مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند افزود: هزاران سال طول می‌کشد تا چنین جاذبه‌هایی شکل گیرد و این خودخواهی است که عده‌ای نسبت به این ریگ‌زارها نگاه منفعت‌طلبانه داشته باشند و به دنبال سود از محل فروش شن‌های روان این منطقه باشند در حالیکه می‌توان با استقرار کمپ‌های گردشگری از محل این جاذبه طبیعی صدها شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرد و باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی شد.
وی بیان کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته به‌دلیل وقوع بلایای طبیعی و در ادواری نیز به دلیل عدم‌آگاهی برخی از افراد تعدادی از آثار تاریخی که به ‌نوعی حقوق بیت‌المال این شهرستان نیز محسوب می‌شدند از بین رفته و این شهرستان از منافع وجود این آثار بی‌بهره شده است.
اسلامی با اشاره به ریگ‌زارهای دهزوئیه این شهرستان گفت: این شهرستان در زمینه جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیار غنی است که با توجه به این موضوع باید شرایط برای ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای استفاده مطلوب از این منابع خدادای به‌وجود آید تا تمامی اقشار جامعه از وجود این جاذبه‌ها بهره‌مند شوند.
وی ضمن قدردانی از توجه دستگاه قضایی شهرستان زرند نسبت به بخش گردشگری خاطرنشان کرد: رویکرد این دستگاه در کنار دستگاه‌های اجرایی و سایر ارگان‌ها باعث شده تا طی سالهای اخیر در بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به توفیقات خوبی دست پیدا کنیم که سرمایه‌گذاری‌های بخش گردشگری دلیلی براین ادعا است.