توسعه صنعت گردشگری با همکاری وزارت امور خارجه

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به ظرفیت‌های حوزه‌های مختلف گردشگری اعم از آموزشی، زیارتی، سلامت، روستایی و …، همکاری با وزارت خارجه در ماه‌های اخیر را مثبت ارزیابی کرد و رشد تعداد گردشگران خارجی در این مدت را از نتایج این همکاری دانست.
توسعه صنعت گردشگری با همکاری وزارت امور خارجه

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به ظرفیت‌های حوزه‌های مختلف گردشگری اعم از آموزشی، زیارتی، سلامت، روستایی و …، همکاری با وزارت خارجه در ماه‌های اخیر را مثبت ارزیابی کرد و رشد تعداد گردشگران خارجی در این مدت را از نتایج این همکاری دانست.

در نشست آغازین سومین روز از همایش «گردهمایی رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه» وزیر ورزرش و جوانان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص نحوه تعامل و همکاری‌های متقابل با دستگاه دیپلماسی بحث و تبادل‌نظر کردند.

در این نشست عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان، گردشگری را یکی از بهترین زمینه‌های کسب درآمد و فعالیت‌های فرهنگی سالم و مفید برای کشور دانست و بر توسعه گردشگری با کشورهای همسایه و ارتباط متقابل با وزارت امور خارجه در این خصوص تاکید کرد.

وی با بیان ظرفیت‌های حوزه‌های مختلف گردشگری اعم از آموزشی، زیارتی، سلامت، روستایی و …، همکاری با وزارت خارجه در ماه‌های اخیر را مثبت ارزیابی کرد و رشد تعداد گردشگران خارجی در این مدت را از نتایج این همکاری دانست.

وزیر میراث فرهنگی آغاز مجدد صدور روادید گردشگری را نمونه‌ای از این همکاری‌های متقابل قلمداد کرد و بر نقش دیپلماسی گردشگری در دنیای امروز اشاره کرد.