دومین هواپیمای شرکت کاسپین پس از اتمام تعمیرات به ناوگان هوایی کشور اضافه شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا هفته گذشته نیز بوئینگ ۷۳۷ هواپیمایی کاسپین بعد از ۵ سال زمینگیری، عملیاتی شد.

امروز (جمعه دوم تیر) نیز هواپیمایی کاسپین خبر داد: چک سنگین (C-Check) هواپیمای MD۸۳ به علامت ثبتی EP-CPU به دست مهندسان و متخصصان توانمند آشیانه تعمیراتی هواپیمایی کاسپین به اتمام رسید و صبح روزگذشته تست فلایت خود را بدون هیچ مشکلی و به صورت موفقیت آمیز انجام داد که به زودی به ناوگان عملیاتی شرکت ملحق خواهدشد.

‌هواپیمایی کاسپین از نخستین کاربران MD۸۰ و بویینگ ۷۳۷ در کشور است، آشیانه این ایرلاین با بهره‌گیری از متخصصان و مهندسان توانمند ایرانی، استقلال کامل در انجام تمام چک‌های دوره‌ای براساس استانداردهای بین‌المللی توانایی تعمیرات و چک انواع مختلفی از هواپیماها را دارد.

به گزارش ایرنا روند بازبینی دوره‌ای هواپیماهای ناوگان که منجر به افزایش عرضه‌ صندلی پروازها برای مردم خواهد شد، بخشی از برنامه ایرلاین‌ها برای پاسخگویی به تقاضای سفر است.

همزمان با شناسایی نیاز صنعت هوایی به ۵۵۰ فروند هواپیما، دولت در گام دومِ توسعه ناوگان که در سال گذشته با خرید ۵۰ فروند هواپیما عملیاتی شد، هواپیماهای جدیدی را خریداری کرده است که بر اساس اعلام رییس سازمان هواپیمایی چند فروند از آن در آستانه تابستان وارد ناوگان شده است.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی رییس سازمان هواپیمایی، هم اکنون ۱۶ هواپیما بیش از ۱۰ سال، ۶۸ فروند کمتر از ۱۰ سال و ۳۹ فروند بین ۲ تا ۵ سال است که زمینگیر هستند.

در این شرایط دولت سیزدهم با سه استراتژی «ساخت هواپیما»، «خرید هواپیمای دست دوم» و «بازگرداندن پرنده‌های زمینگیر» به خط پروازی درصدد جبران کمبود صندلی پرواز و به تعادل رساندن عرضه و تقاضا در بخش حمل‌ونقل هوایی است.