راه اندازی خدمات پهپادی سراسری بهداشت و درمان

یک شرکت تجاری آلمانی از تولید پهپادهایی خبر داده که می‌توانند برای ارائه خدمات بهداشت و درمان در سراسر آمریکا در آینده نزدیک به کار روند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، پهپاد وینگ کوپتر ۱۹۸ که توسط شرکتی به همین نام تولید شده قرار است با همکاری شرکت دیگری به نام ایر متودز به‌روزرسانی شود تا برای ارائه خدمات یادشده کاملاً آماده شود.

ایرمتودز که در سال ۱۹۸۰ تأسیس شده دارای ناوگانی متشکل از ۴۵۰ هلیکوپتر و هواپیما در ۳۰۰ پایگاه در ۴۸ ایالت آمریکا بوده و این ناوگان هر سال برای ۱۰۰ هزار مورد انتقال ابزار و تجهیزات پزشکی به بیمارستان‌ها و نقاط دورافتاده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پهپاد هشت پره ای وینگ کوپتر در ابعاد ۶۵ در ۱۹۸ در ۱۵۲ سانتیمتر مانند یک هلیکوپتر به شکل عمودی از جای خود برمی‌خیزد و سپس برای پرواز به صورت افقی از بال‌های ثابت شده خود استفاده می‌کند.

پهپاد یادشده قادر به حمل حداکثر شش کیلوگرم بار است و در آن واحد می‌تواند سه بسته مجزا را با خود حمل کند. اما وزن مجموع این بسته‌ها نباید از ۵ کیلوگرم فراتر برود. حداکثر سرعت این پهپاد ۱۴۴ کیلومتر در ساعت و حداکثر برد آن با شارژ کامل به ۷۵ کیلومتر می‌رسد. در حال حاضر، استفاده آزمایشی از این پهپاد برای شناسایی نقاط ضعف و قوت آن در کانزاس در دستور کار قرار گرفته است.