روستای اوپرت سمنان؛ ییلاقی پنهان میان ابرها

روستای اوپرت سمنان؛ ییلاقی پنهان میان ابرها

روستای اوپرت یا ییلاق اوپرت، معروف به اقیانوس ابرها، حاصل پیوند جنگل و کویر است. هر چقدر از زیبایی این منطقه برایتان بگوییم کم گفته‌ایم! فقط باید بار سفر ببندید و خودتان از نزدیک این بهشت بی‌نظیر را ببینید. روستای اوپرت درست در مرز استان سمنان و مازندران قرار دارد.

گر خوش‌شانس باشید، می‌توانید رنگین‌کمان را وقتی ببینید که از بین اقیانوس ابرها و خورشید خودنمایی می‌کند.

بدون شک دیدن چنین جاذبه‌های طبیعی بکر و خاصی یکی از زیباترین تجربه‌های عمرتان خواهد بود. اگر می‌خواهید همه‌چیز درباره روستای اوپرت سمنان را بدانید با ما همراه باشید.

مشخصات روستای اوپرت

چه چیزی باعث شده که این مقصد چنین طبیعت شگفت‌انگیزی داشته باشد؟ اوپرت، معروف به اقیانوس ابرها، منطقه‌ای بکر و بی‌نظیر در مرز مازندران و سمنان است. روستای اوپرت منطقه‌ای با طبیعت بکر است که با زیبایی‌های طبیعی و سبک زندگی روستایی، هوش از سر هر گردشگری می‌برد.

در واقع ییلاق اوپرت جایی است که چوپانان روستا گوسفندهای خود را برای چرا به اینجا می‌آورند. جاذبه‌های این روستا همه طبیعی است. در اینجا می‌توانید چشمه‌های جوشان آب، اسب‌های وحشی، گوسفندان در حال چرا، دشت‌های سرسبز و وسیع و اقیانوسی از ابر را ببینید.

در فصل بهار و تابستان، وقتی مردم عشایر در ییلاق اوپرت چادر می‌زنند، می‌توانید از چشیدن طعم اصیل لبنیات محلی لذت ببرید. زندگی در این ییلاق از اردیبهشت تا اوایل مهر جاری است؛ اما با سردشدن هوا شرایط برای گردشگری سخت می‌شود؛ چون اوپرت در منطقه‌ای کوهستانی و در ارتفاعات است.

شهرت اوپرت سمنان به ابرهای زیبا و چشم‌انداز جنگلی آن است. اوپرت به دیواره‌ای از کوه می‌گویند که به‌خاطر ارتفاع بلندش مسیر حرکت ابرها به‌سمت کویر را می‌بندد. این دیواره، بخشی از دیواره فلات مرکزی ایران است که پشت آن کویر و مقابل آن جنگل سرسبز است.

طبق آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، جمعیت روستای اوپرت ۱۰ خانوار و حدود ۳۳ نفر است.

روستای اوپرت کجاست؟

اولین سوالی که ممکن است در ذهن هرکدام از ما پیش بیاید، این است که اصلا روستای اوپرت کجاست؟

ییلاق اوپرت یکی از بهترین جاهای دیدنی سمنان است که حتما برای یک بار هم که شده باید زیبایی‌های آن را از نزدیک ببینید. این روستا در ۵۵کیلومتری شمال شهرستان مهدی‌شهر قرار دارد و به‌خاطر موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد، مناظر طبیعی بی‌نظیری دارد.

اگر برنامه سفر به ییلایق اوپرت را دارید، می‌توانید روستاهای اطراف آن را هم ببینید. روستاهای نزدیک به ییلاق اوپرت سمنان عبارت است از: هیکو، ملاده، تم، ورگو، پرور، کلیم، ییلاق سیاه کوه، کاورد، شلی یا شله، فیسک، تلاجیم و سرخدره.

لوکیشن روستای اوپرت

روستای اوپرت بین استان سمنان و استان مازندران قرار دارد. برای رفتن به ییلاق اوپرت باید به شهرستان مهدی‌شهر بروید. آدرس روستای اوپرت در فاصله ۵۵کیلومتری شمال مهدی‌شهر، در جاده فریم است.

بهترین مسیر دسترسی به روستای اوپرت

اگر شروع سفر شما از تهران است، بهترین مسیر دسترسی به روستای اوپرت جاده فیروزکوه و خطیرکوه است. جاده فیروزکوه به این روستای رویایی زیباترین مسیر است.

بین راه می‌توانید جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیبا و ارزشمندی را ببینید؛ مثل گردنه گدوک، پل ورسک، راه‌آهن سراسری، کاروان‌سرای گدوک و غار اسپهبد خورشید.

بهترین وسیله‌نقلیه برای رفتن به ارتفاعات خودروهای آفرود است؛ اما اگر خودروی سواری معمولی دارید، بهتر است اول شرایط جاده و آب‌وهوا را بررسی کنید و بعد راهی سفر شوید.