رونق فرودگاه های مناطق محروم با هواپیماهای وارداتی جدید

«محمد محمدی بخش» درباره برنامه سازمان هواپیمایی کشوری در سال جدید، گفت: در سال ۱۴۰۲ هم توسعه ناوگان و هم توسعه شبکه پروازی را خواهیم داشت که نگاه ما در درون به توسعه شبکه پروازی با رویکرد توسعه مناطق محروم و کم برخوردار از بخش هوایی است.

محمدی بخش افزود: با استفاده از ناوگانی که امسال وارد می‌کنیم چراغ مناطق کمتر توسعه یافته روشن می‌شود و فرودگاه‌ایی که کمتر پرواز دارند، در اولویت قرار می‌گیرند که بتوانیم شبکه پروازی داخلی را قوی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در شبکه پروازی بین‌المللی نیز به همین شکل این اتفاق در حال رخ دادن است و ما طی یک سال و نیم گذشته با بیش از ۳۰ کشور دنیا تفاهم‌نامه امضا کردیم و امروز به بیش از ۶۰ مقصد دنیا پرواز داریم. ما دستاوردهای خوبی در حوزه بین‌المللی داشتیم.

به گفته محمدی بخش ورزش‌های هوایی و هوانوردی عمومی، امسال با نگاه ویژه و اهتمام مضاعف در دستور کار قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: بخش‌های هلی‌کوپتری نیز بخش مهمی است، چراکه ما روی سکوهای نفتی، اورژانس امداد و انتقال و پروازهای جابجایی نفرات را با همکاری و هماهنگی بخش‌های مختلف از قبیل هلال احمر، اورژانس کشور، مناطق نفت‌خیز و بخش ستاد بحران کشور توسعه خواهیم داد.

رئیس سازمان هواپیمایی گفت: همچنین توسعه در حوزه ناوگان هلی‌کوپتری و شبکه هلی‌کوپتری صورت می‌گیرد و امداد تا در خصوص اطفاء حریق هوایی و سایر موضوعات مختلف برای سال ۱۴۰۲ پیش‌بینی شده و بخشی از آن نیز در حال انجام است.