طوفان سهمگین در انگلیس، صدها پرواز خطوط هوایی را لغو کرد

تهران- ایرنا- در پی وقوع طوفان بی سابقه و سهمگین “یونیس” در بریتانیا، صدها پرواز ورودی و خروجی این کشور لغو و حرکت قطارها و کشتی ها نیز متوقف شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه خبری آمریکایی بیزنس اینسایدر، به دلیل طوفان “یونیس” (Eunice) که امروز جمعه سبب وزش بادهای شدید و نادر در بریتانیا شده است، صدها پرواز خطوط هوایی داخلی و خارجی از مبدا و به مقصد بریتانیا لغو و سبب بروز هرج و مرج بسیاری میان مسافران شد.

به گزارش بیزنس اینسایدر، سرویس ملی هواشناسی بریتانیا، در برخی از مناطق ساحلی جنوبی این کشور هشدار قرمز صادر کرده است. به گفته این اداره، وزش باد ممکن است به بیش از ۱۰۰ مایل در ساعت (۱۶۰.۹۳۴ کیلومتر) برسد که می تواند به ساختمان ها و درختان آسیب برساند.

گفته می شود فرودگاه هیترو لندن صبح امروز جمعه بیش از ۱۰۰ پرواز ورودی و خروجی را تا ساعت ۱۶و ۳۰ دقیقه به وقت محلی لغو کرده است.

“بریتیش ایرویز” (BA) به عنوان نهمین شرکت هوایی بزرگ جهان نیز اعلام کرده است که دستکم ۸۰ پرواز در داخل و خارج از فرودگاه های لندن را لغو کرده است. این ایرلاین در بیانیه ای اعلام کرده به دلیل طوفان یونیس انتظار وضعیت وخیم آب و هوایی را در فرودگاه های بریتانیا داریم و این امر می تواند باعث ایجاد اختلال قابل توجه شود.

راه آهن ملی بریتانیا هم در پایگاه اطلاع رسانی خود اعلام کرده اختلالات اساسی در سفرهای قطار سراسر کشور وجود دارد و همه خدمات این بخش امروز جمعه در ولز لغو شده است.

براساس گزارش پایگاه ردیابی کشتی دایرکت فریز (Direct Ferries)، حرکت تمامی کشتی ها از مبدا بریتانیا و به مقصد آن نیز به حالت تعلیق درآمده است.

براساس گزارش اداره هواشناسی انگلیس، در پی پیش بینی وزش بادهای شدید و وقوع طوفان “یونیس”،  هشدار بسیار جدی و بی سابقه برای مناطق پرجمعیت بریتانیا از جمله شهر لندن صادر شده است. گزارش ها حاکی از آن است که این توفان به سرعت به سمت شمال غرب اروپا در حال حرکت بوده و این در حالی است که بخش های دیگری از اروپا درگیر طوفان های مرگبار دیگری بوده، به گونه ای که طوفان “یلنا” در آلمان در هفته جاری خسارات بسیاری ایجاد کرده است‌.