عرضه بدون واسطه پروازهای اربعین قشم ایر از ۲۷ مرداد

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا «رامین حمزه» امروز دوشنبه در نشست خبری اربعین، گفت: زمان‌بندی فروش بلیت‌های اربعین مطابق بخشنامه سازمان هواپیمایی از ۲۷ مرداد ماه به صورت اینترنتی و هم‌زمان حضوری انجام و پروازها با نرخ مصوب به فروش می‌رود.

مدیرعامل قشم ایر گفت: سال گذشته ۶۰ درصد بلیت‌ها به صورت اینترنتی به فروش رفت و امسال هم همین رویه ادامه دارد. فروش مستقیم و بی‌واسطه بلیت از طریق درگاه قشم ایر به آحاد جامعه بدون این حُسن را دارد که هر فردی بدون داشتن آشنا امکان تهیه بلیت را خواهد داشت.

به گفته وی، در مراسم اربعین امسال هر نفر با یک کدملی می‌تواند تا ۹ بلیت را به مقصد نجف با نرخ مصوب بخرد، در عین حال دفاتر فروش مرکزی هواپیمایی قشم ایر برای خرید حضوری فراهم است.

وی خبر داد که یک فروند هواپیمای بک‌آپ (پشتیبان) را در نظر گرفتیم که در ترمینال سلام فرودگاه امام مستقر باشد، اما محدودیت جای پارک به دلیل وجود یک تاکسی وی در ترمینال سلام وجود دارد که امکان بک‌آپ بیشتر هواپیما را نمی‌دهد.

حمزه در خصوص تعداد پروازهای اربعین قشم ایر گفت: روزانه ۳ تا ۴ پرواز اربعین خواهیم داشت که آمادگی فنی و عملیاتی می‌طلبد و از مردم تقاضا داریم در صورت تاخیر شرایط شرکت‌های هواپیمایی را درک کنند.

مدیرعامل هواپیمایی قشم ایر گفت: با هدف تکریم به موقع مسافر در فرودگاه نجف نیز بسته‌های غذایی را دپو می‌کنیم این بسته‌های غذایی خشک است و از روز گذشته با پروازهای کارگو در حال ارسال به نجف است.

وی خبر داد: هم‌زمان کمیته تاخیرات به ریاست مدیرعامل دو هفته یکبار تشکیل می‌شود و نرمال تاخیرات بررسی می‌شود اگر فنی باشد به موضوع رسیدگی و اگر تاخیر آب و هوایی باشد که امکان بررسی آن وجود ندارد.

به گفته حمزه، قشم ایر سال گذشته ۱۷ هزار زایر اربعین را جابه‌جا کرد و امسال نیز در راستای شرکت فعال در پروژه اربعین قرارگاه مرکزی اربعین را تشکیل داد و بین ۱۶ تا ۱۷ هزار مسافر را جابه‌جا خواهیم کرد.

مدیرعامل هواپیمایی قشم ایر خبر داد که با هدف تامین ناوگان اربعین برخی از پروازهای برنامه‌ای در مقاصد خارجی را حذف و پیش‌بینی کردیم تا هواپیماهای تهران – نجف با ۲ فروند ناوگان ایرباس فعال انجام می‌شود.

وی از توسعه شبکه پروازی اربعین خبر داد و گفت: پرواز را از شهرها و شهرستان‌های جدید از جمله کرمانشاه و ایلام با هواپیماهای بدنه باریک فوکر و آرجی استفاده خواهد شد.