لزوم تزریق دز سوم واکسن کرونا برای مسافرت‌های نوروزی

قربانی گفت: بر اساس ابلاغ ستاد ملی کرونا مسافران نوروزی باید دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده باشند تا امکان تردد بین شهری داشته باشند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، ایمان قربانی اظهار کرد: بر اساس ابلاغ ستاد ملی کرونا مسافران نوروزی باید دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده باشند تا امکان تردد بین شهری داشته باشند و ملاک سفر نوروزی بر ثبت پلاک خودرو بوده و سرنشینان خودرو ملاک نیستند. خواهش ما از شهروندان تهرانی این است با توجه به اینکه فاصله زیادی از تزریق دز دوم واکسن گذشته است افرادی که پلاک خودرو به نام آن‌ها ثبت شده باشد و واکسن نزده‌اند اقدام به دریافت واکسن کنند تا برای مسافرت نوروزی دچار مشکل نشوند.

مشاور فرماندار تهران افزود: باتوجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و خرید شب عید و همچنین شلوغی و ازدحام جمعیت در بازارهای تهران از شهروندان خواستاریم تا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده تا ضمن اعمال نشدن محدودیت‌های جدید، از پیک ششم کرونا نیز به سلامت عبور کنیم. کلیه اصناف و صاحبان واحدهای صنفی ملزم هستند مراحل تزریق سه دز واکسن خود را انجام و بعد از دریافت واکسن کرونا کد هوشمند (QR code) نشان سلامت و تایید واکسیناسیون را از سامانه “ایران من” دریافت کرده و آن را در معرض دید عموم نصب کنند.

وی گفت: عدم نصب کد هوشمند نشان سلامت تخلف محسوب شده و ناظران و بازرسین فرمانداری تهران و اتاق اصناف در صورت عدم رعایت با هماهنگی مراجع قضایی با متخلفین برخورد خواهند کرد.