مطالبه سرپرست وزارت تعاون بابت عملیاتی شدن ناوگان زمینگیر هواپیمایی آسمان

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از هواپیمایی آسمان به عنوان زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری، بر عملیاتی شدن ناوگان زمینگیر شرکت در جهت رشد ظرفیت صنعت هوایی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت هواپیمایی آسمان، روز گذشته محمد هادی زاهدی وفا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد اسکندری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به همراه مصطفی شهریاری، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری‌، از شرکت هواپیمایی آسمان بازدید کردند.

د‌ر این مراسم‌ که با استقبال و همراهی خلبان ابوذر شیرودی مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان، برگزار شد، سرپرست وزارت تعاون، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و همراهان از برخی واحدها و حوزه‌های تخصصی بازدید کردند و از نزدیک در جریان تلاش متخصصان شرکت، قرار گرفتند.

* وزیر تعاون: ضرورت عملیاتی سازی هواپیماهای زمین گیر آسمان

‌در این مراسم محمد هادی زاهدی وفا، سرپرست وزارت تعاون، پس از شنیدن توضیحات خلبان شیرودی، قول مساعد داد که ‌وزارت تعاون‌، حمایت‌های مناسبی از شرکت هواپیمایی آسمان داشته باشد تا این شرکت هواپیمایی به عنوان زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری و یکی از ‌بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی داخلی که نقش تأثیرگذاری در صنعت هوانوردی دارد، پویاتر و چابک‌تر از گذشته، ناوگان عملیاتی خود را افزایش دهد.‌

وی تأکید کرد که ضرورت دارد تعداد ناوگان عملیاتی شرکت تا نوروز ۱۴۰۲ افزایش یابد و گفت که ما هم در وزارت تعاون حمایت‌هایی از شرکت هواپیمایی آسمان در تأمین منابع مالی و رشد بازرگانی شرکت، خواهیم داشت.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از مدیرعامل آسمان خواست توسعه ناوگان شرکت را بر اساس مطالعات بازار و فنی در دستور کار قرار دهد.

زاهدی وفا ‌وعده داد که در این باره نیز حمایت‌‌های مالی از شرکت برای توسعه ناوگان انجام خواهد شد و پیگیری‌های جدی بابت تأمین تسهیلات خواهد داشت تا شرکت آسمان با توسعه ناوگان و افزایش ظرفیت صندلی پروازی، رشد روزافزون داشته باشد.

* قول مساعد مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بابت حمایت از آسمان

‌در ادامه این مراسم، ‌محمد اسکندری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، ضمن ابراز خرسندی از دغدغه‌مندی مدیران آسمان نسبت به حفظ سرمایه‌های انسانی‌ به عنوان ظرفیت اصلی این شرکت، وعده داد که صندوق بازنشستگی کشوری، حتما حمایت‌‌های مالی در حد توان از شرکت آسمان انجام خواهد داد.

* ‌اولویت آسمان توسعه ناوگان در کنار حفظ ایمنی پرواز و تربیت جوانان متخصص‌

در این بازدید خلبان شیرودی، مدیرعامل آسمان، توضیحاتی درباره تعداد هواپیماهای عملیاتی، ‌تعمیر و نگهداری هواپیما توسط متخصصان آسمان و تعداد هواپیماهای در انتظار قطعه این شرکت مطرح کرد‌، همچنین ظرفیت بزرگ شرکت آسمان‌ از نظر تجهیزاتی و نیروی انسانی در تعمیر و نگهداری هواپیما از سوی وی تشریح شد.

مدیرعامل آسمان همچنین به طرح برخی مشکلات‌ که ناشی از عملکرد مدیران سابق در آسمان است، اشاره کر‌د و افزود: شرکت هواپیمایی آسمان ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد که در گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته بود، اما برنامه‌ریزی کرده‌ایم از همه ظرفیت‌ها‌ برای رشد این شرکت و اعتلای صنعت استفاده کنیم.

در این بازدید تأکید شد که ارتقای ایمنی پروازها به عنوان اولویت اصلی شرکت آسمان است مهمترین رسالت‌ هواپیمایی آسمان، بهبود ایمنی پرواز و حفظ جان مسافر است و به هیچ عنوان ایمنی فدای منافع‌ نمی‌‌شود و این یک اصل پذیرفته شده در آسمان است.

همچنین اهتمام به سرمایه‌های ‌‌انسانی متخصص در شرکت از اولویت‌‌ها عنوان و اعلام شد که کارکنان شرکت می‌دانند که این روزها به دلیل اِهمال و کم‌کاری از سوی مدیران مدیران قبلی، ‌آسمان با مشکلاتی مواجه است اما مدیران شرکت همه تلاش خود را برای رفع مشکلات شرکت در مدت‌زمان منطقی انجام می‌دهند.‌

به‌روز‌سازی دانش ِکارکنان متخصص و برگزاری منظم آموزش‌‌های ضمن خدمت برای ارتقای توان علمی کارکنان از دیگر محورهای کاری در آسمان عنوان و اعلام شد‌ که اگر آموزش‌‌های منظم و به‌روز برای کارکنان تخصصی شرکت نداشته باشیم، ممکن است دچار روزمرگی و رخوت شویم، در این راستا برنامه‌ریزی کرده‌ایم با انجام برنامه‌های آموزشی، پویایی و نشاط سرلوحه فعالیت شرکت آسمان باشد.

در ادامه همچنین پرورش و تربیت سرمایه‌های انسانی متخصص‌، یکی دیگر از اولویت‌‌های شرکت آسمان اعلام و تأکید شد که‌ تربیت متخصصین فنی و عملیاتی ِ جوان و پرانرژی در دستور کار است تا بدین ترتیب پویایی در شرکت افزایش یابد و این مهم در کنار خدمت‌رسانی بهینه، موجب رضایتمندی مسافران از شرکت خواهد شد.

ضمنا این موضوع نیز مورد اشاره قرار گرفت که امروز که صندوق بازنشستگی کشوری و وزارت تعاون تصمیم گرفته است در‌گام دوم انقلاب اسلامی از حضور جوانان در مدیریت شرکت هواپیمایی آسمان بهره‌ گیرد، مدیران شرکت نیز برنامه دارند از جوانان گام دوم انقلاب، طبق مشخصاتی که رهبر انقلاب اشاره می‌فرمایند در‌ شرکت استفاده کنند.

جلب رضایت مسافران هواپیمایی آسمان و جذاب‌سازی سفر با ناوگان آسمان برای مردم یکی دیگر از اولویت‌‌ها آسمان ‌عنوان و تصریح شد حتما از همه ظرفیت‌های آسمان برای پیشرفت روز‌افزون این شرکت هواپیمایی استفاده شود و همگان تلاش خود را برای موفقیت شرکت به‌کار گیرند.