منطقه گردشگری جدیدی در حومه تهران در راه است!

به‌تازگی خبر ایجاد یک منطقه گردشگری جدید در حومه تهران توسط شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شده است. برای اطلاع از جزئیات خبر ایجاد منطقه گردشگری جدید در حومه تهران باما همراه باشید.

به‌تازگی خبر ایجاد یک منطقه گردشگری جدید در حومه تهران توسط شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شده است.

شورای عالی شهرسازی و معماری ایجاد یک منطقه گردشگری جدید در حومه تهران را مصوب کرد. بر این اساس، یک منطقه گردشگری جدید در حومه شمال شرق تهران احداث خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام خبر تصویب منطقه نمونه گردشگری سلمان (سیب لند) در شورای عالی شهرسازی و معماری، این اقدام را گام موثری در مسیر توسعه گردشگری شرق تهران عنوان کرد.

وی در این باره توضیح داد: منطقه نمونه گردشگری سلمان (سیب لند) در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و جنوب شرقی کوه دماوند در منطقه فیروزکوه با فاصله دسترسی حدودا ۱۰۰ کیلومتر مربع تا شهر تهران در بخش‌های شمالی حوضه آبگیر رودخانه حبله‌رود قرار دارد
سنجاق

وی در ادامه گفت: این منطقه گردشگری که شامل سه سایت A و B و C با مساحت ۲۳۰ هکتار است پس از کسب مجوز هیات دولت پس از تایید در کارگروهای استانی با رعایت الزاماتی در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به تصویب رسید که این خبر بسیار خوبی هم برای شهروندان و هم برای سرمایه‌گذاران در شرق استان تهران بالاخص دماوند و فیروزکوه است. محبت‌خواه تصریح کرد: منطقه نمونه گردشگری سلمان (سیب لند) دارای کاربری‌های متعدد از قبیل: اقامتی – گردشگری، هتل‌آپارتمان، بیمارستان و سلامتکده، مراکز فرهنگی – ورزشی، سالن اجتماعات و سالن‌های پذیرایی و… است و می‌تواند در گردشگری منطقه نقش مهمی ایفا کند.
منبع: دنیای اقتصاد