نرخنامه جدید قیمت بلیت هواپیما اعلام شد

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا،قیمت جدید بلیت هواپیما پس از حدود دو سال عدم تغییر قیمت، روز پنجشنبه هفته گذشته و با اعمال میانگین افزایش قیمتی ۲۹ درصد به تصویب ستاد تنظیم بازار رسید و برای اجرا به همه ایرلاین‌ها ابلاغ شد.

با این حال، در پی انتشار جدول قیمت‌ها با میانگین قیمتی بیشتر از سوی انجمن شرکت‌های هواپیمایی، مجدد در جلسه مشترک سازمان هواپیمایی و شرکت‌های هواپیمایی بررسی و نرخنامه جدید امروز (شنبه، ۲۹ اردیبهشت) اعلام و در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی بارگذاری خواهد شد.

در عین حال معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری شب گذشته تاکید کرد: با هر گونه گران‌فروشی بلیت هواپیما پس از ابلاغ نرخ‌های جدید خارج از قیمت مصوب برخورد خواهد شد.

«حسن خوشخو» اظهار داشت: افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما مصوب شد و شرکت‌های هواپیمایی موظف به رعایت نرخ نامه‌ای که توسط انجمن ایرلاین‌ها در معرض دید افکار عمومی از طریق سایت رسمی انجمن منتشر می‌شود، خواهند بود.

وی اعلام کرد: هر چند شرایط شرکت‌های هواپیمایی سخت‌تر شده و علاوه بر تورم، افزایش نرخ ارز هم که درصد بالایی در هزینه‌ های یک صندلی پروازی را شامل می شود بالا است و شرایط مدیریت صنعت را با چالش های بزرگی روبرو ساخته است، اما رعایت حقوق مردم از اولویت های این سازمان است.