نقص فنی پرواز جده-شیراز را مجددا به عربستان بازگرداند/ عذرخواهی هما از حجاج

«حسام قربانعلی» امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران درباره چرایی تاخیر پرواز جده- شیراز که سرانجام در ساعت ۱۴ امروز ( سه شنبه) در فرودگاه شیراز به سلامت بر زمین نشست، اظهار داشت: هواپیما بعد از فرآیند مسافرگیری آماده پرواز می‌شود، اما بعد از صعود به ارتفاع ۸ هزار پا، خلبان متوجه یک موضوع تکنیکال و فنی می‌شود که همزمان با کاهش سوخت هواپیما اقدام به کاهش ارتفاع و بازگشت مجدد به فرودگاه جده می‌کند.

قربانعلی گفت: حجاج مجدد در فرودگاه جده از هواپیما پیاده شدند ، تعداد مسافران ۲۴۲ نفر بود که البته در برخی گزارش‌ها به غلط ۵۰۰ نفر عنوان شد.

وی با اعلام اینکه دلیل پرواز نیمه کاره مشکل تکنیکال در سیستم‌های تهویه و فشار هواپیما بوده است، گفت: با رفع مشکل توسط مهندسان پرواز هما در جده، مسافرگیری مجدد انجام و در ساعت ۱۴ امروز( سه شنبه) این پرواز در فرودگاه شبراز به زمین نشست.

قربانعلی گفت: ترمینال زیارتی فرودگاه جده با تعدد مسافر مواجه است و ما با عدم امکانات کافی برای تکریم و پذیرایی از مسافران مواجه بودیم که از حجاج عذرخواهی میکنیم.

سخنگوی ایران ایر توضیح داد: هما از تمام ظرفیت عملیاتی خود در حج امسال استفاده کرده است و حتی هواپیمای پشتیبان به کار گرفته تا عملیات ایمنی را برای حجاج داشته باشیم. تاکنون ۳۵ درصد حجاج با ناوگان هما از مدینه و جده به ایران بازگشته‌اند.