هدایت ۳۰۸ پرواز اربعین توسط کنترلرهای ترافیک هوایی کشور

به‌ گزارش ایرنا از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، «رضا نخجوانی » در بازدید از اداره‌کل کنترل ترافیک فضای کشور اظهار داشت: در ۳۱ مرداد ۴۷ پرواز، در اول شهریور ۶۶ پرواز، در دوم شهریور ۷۴ پرواز و در سوم شهریور ۸۶ پرواز توسط کنترلرهای اداره‌کل کنترل ترافیک فضای کشور به مقصد بغداد و نجف هدایت شده است.

وی با بیان اینکه همه اقدامات لازم برای برقراری پروازهای مطلوب در عملیات اربعین ۱۴۰۲ انجام شده است، گفت: با استفاده از تجربه‌ سال‌های گذشته و رفع نواقص موجود در ساختار، تجهیزات، سطوح پروازی، دستگاه‌های ناوبری و کمک ‌ناوبری و تسهیلات مسافری، امروز همه زیرساخت‌ها به‌ویژه بستر ناوبری فرودگاه‌های کشور برای برقراری پروازهای اربعین آماده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها تصریح‌کرد: عملیات وارسی پروازی فرودگاه‌های معین اربعین، با اولویت فرودگاه‌های مرزی انجام شد و شاهد برقراری پروازهای ایمن در طول عملیات اربعین خواهیم بود.

نخجوانی با اشاره به آخرین وضعیت ترمینال‌های فرودگاهی، گفت: اقدامات مثبتی در حوزه تسهیلات فرودگاهی انجام شده و ترمینال‌هایی که نیازمند به مرمت و تامین تجهیزات بودند، امروز دارای شرایط بهتری نسبت به گذشته هستند.

وی تاکید کرد: در حوزه فرودگاهی هیچ محدودیتی برای افزایش پرواز وجود ندارد و بنابر شرایط سازمان و شرکت‌های هواپیمایی، آماده افزایش پرواز در فرودگاه‌های کشور هستیم.