هوشمندسازی فرودگاه امام تا ۶ ماه آینده نهایی می‌شود

چلندری، رئیس شهر فرودگاهی امام خمینی از روند هوشمندسازی فعالیت‌ها در شهر فرودگاه امام خبر داد.

به گزارش بازار، سعید چلندری رئیس شهر فرودگاهی امام خمینی در خصوص هوشمندسازی کارها در فرودگاه امام خمینی گفت: با توجه به تاکیدات دولت سیزدهم مبنی بر هوشمند سازی و الکترونیکی کردن تمام فرآیند کارها، چهار طرح در شهر فرودگاهی امام در حال اجرا است. یکی از این کارها دستگاه کنترل پاسپورت بود که با هماهنگی فرماندهی فراجا و نیروی انتظامی تمام مراحل کنترل به صورت الکترونیکی انجام شد و اکنون پاسپورت‌های الکترونیکی در گیت‌های خروجی و ورودی‌ها نصب شده است و بعد از انجام مراحل آزمایشی، اطلاعات پاسپورت به صورت سیستمی از طریق اپراتور انتقال پیدا می‌کند. پیش بینی شده این روند در مدت ۶ ماه انجام شود.

وی ادامه داد: کانترهای پرواز نیز پیش از این توسط کشورهای خارجی پشتیبانی می‌شد و برای دریافت هر اطلاعاتی باید هزینه هنگفتی را به شرکت‌های خارجی پرداخت می‌کردیم. در حال حاضر دریافت کارت پرواز از طریق یک شرکت دانش بنیان ایرانی انجام می‌شود و تاکنون یک میلیون کارت مسافر صادر شده است و امیدواریم که این سیستم در مدت حداکثر ۶ ماه آینده صددرصد بومی شود.

چلندری با اشاره به مشکلات تاکسی‌های فرودگاه افزود: حدود ۱۲۰۰ تاکسی در شهر فرودگاه امام خمینی مجوز فعالیت دارند و در کنار این ها، تاکسی‌های اینترنتی هم فعالیت می‌کردند که مشکلات عدیده‌ای را برای مسافران، رانندگان و شهر فرودگاهی به وجود آورد. برای حل این مشکل نیز نرم افزاری توسط یک شرکت دانش بنیان طراحی شد که اکنون حدود ۷۰ درصد آن اجرا شده است.

رئیس شهر فرودگاهی امام خمینی در خصوص بخش‌های دیگر این فرودگاه بیان کرد: همچنین دیگه برنامه کاری ما سیستم پذیرش بار مسافری بود. این سیستم در گذشته به صورت مکانیزه بود، ولی زیاد هوشمند نبود. بعضا مشاهده می‌کردیم که بار بعضی از مقاصد در حد ۲ درصد اشتباهی فرستاده می‌شد، اما سیستم جدید را تهیه کردیم و پذیرش بار بسیار سریع انجام شد.