وبسایت های شرکت هواپیمایی بزرگ آمریکا از دسترس خارج شدند

به گزارش روزپلاس،منابع رسانه‌ای روز پنجشنبه (امروز) خبر دادند که وبسایت‌های شرکت‌های هواپیمایی بزرگ آمریکا و برخی بانک‌ها در استرالیا از دسترس خارج شدند.

«داونلودر» که یک بستر آنلاین و ناظر بر فعالیت‌های وبسایت‌ها و برنامه‌های اینترنتی است، روز پنجشنبه (امروز) از بروز مشکل برای شرکت‌های بزرگ هواپیمایی در آمریکا و همچنین بانگ‌های بزرگ در استرالیا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شرکت‌های هواپیمایی بزرگ آمریکایی از قبیل «امریکن ایرلاینز»، «ساوتوست ایرلاینز»، «یونایتد ایرلاینز» و «دلتا ایر لاینز» گزارش دادند که وبسایت‌های آنها از دسترس خارج شدند.

بنا بر گزارش برخی رسانه‌های استرالیایی از قبیل «9News»، مشتریان چند بانک بزرگ در استرالیا شامل «وست‌پک»، «اس تی جورج»، «اِی‌اِن‌زی» و «کامنولث بانک» هم از بروز مشکل برای وبسایت‌های این بانک‌ها خبر دادند.

دسترسی به وبسایت‌های شرکت‌های هواپیمایی و بانک‌ها در حالی خارج شده است که طی سال‌های اخیر موضوع حملات سایبری یکی از مسائل تنش زا در روابط کشورها بوده است. آمریکا، روسیه و ۲۳ کشور دیگر طی هفته اخیر توافق درباره حملات سایبری را تجدید کردند.

بر اساس این توافق، طرف‌ها نباید در شرایط صلح به زیرساخت‌های حیاتی یکدیگر حمله سایبری کرده و از پناه‌دادن به مجرمان سایبری و هکرها نیز خودداری کنند. آمریکا ظرف چند ماه اخیر و بعد از قرار گرفتن در معرض حملات سنگین سایبری، انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه رفته اما مسکو بارها این اتهام را رد کرده است