پیش‌بینی مسافرت ۵۰۰ هزار ایرانی به قطر در طول جام جهانی

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی ایران برای جابه‌جایی مسافران داخلی و خارجی جام جهانی قطر با استفاده از زیرساخت‌های حمل‌ونقلی ایران خبر داد و گفت: پیش‌بینی ما این است ۵۰۰ هزار ایرانی از جام جهانی قطر بازدید کنند.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، رستم قاسمی درباره استفاده از امکانات جزایر ایرانی برای گردشگران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: در سفری که حجت‌الاسلام رئیسی رئیس‌جمهور به قطر داشت قرار شد ایران مسابقات جام جهانی این کشور به لحاظ زیرساخت‌های حمل‌ونقلی و اقامتی در جزایر ایرانی با قطری‌ها مشارکت کند.

وی افزود: امروز وزیر حمل‌ونقل قطر به کیش می‌آید و موضوعات مختلفی چون حمل‌ونقل هوایی و دریایی و جابجایی مسافران ایرانی و خارجی برای بازدید از مسابقات جام جهانی میان کیش و دیگر بنادر ایران با قطر بررسی شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: فردا بازدیدی با حضور وزیر حمل‌ونقل قطر از زیرساخت‌های کیش خواهیم داشت. مسئولان وزارتخانه‌های گردشگری و ورزش و منطقه آزاد کیش در این نشست حاضر هستند.

قاسمی ادامه داد: با توجه به فاصله کم بین کیش و قطر پیش‌بینی می‌کنیم استقبال گردشگران از حضور در جزایر ایرانی زیاد باشد در حال حاضر روزانه ۳۶ پرواز میان ایران و قطر انجام می‌شود که نشان‌دهنده مراودات خوب هوایی دو کشور است و قرار است برای مسابقات جام جهانی تعداد پروازها افزایش یابد.

وزیر راه یادآور شد: بسیاری از شرکت‌کنندگان در مسابقات جام جهانی با توجه به اینکه فاصله بازی‌ها چند روز است مایل‌اند برای بازدید از مراکز تفریحی و سیاحتی ایران به بنادر و جزایر جنوبی ایران بیایند.

قاسمی تأکید کرد: پیش‌بینی ما این است ۵۰۰ هزار ایرانی از جام جهانی قطر بازدید کنند خارجی‌هایی هم که به قطر می‌آیند می‌توانند دریایی یا هوایی به بازدید از جزایر جنوبی ایران بپردازند و ما امکان جابجایی و اسکان آن‌ها را داریم.