۱۰۰ بلیت ۴۵۰ هزار دلاری گردشگری فضایی فروش رفت

شرکت فضایی خصوصی “ویرجین گلکتیک”(Virgin Galactic) اعلام کرده که از زمان افزایش قیمت بلیت گردشگری فضایی خود از ۲۵۰ هزار دلار به ۴۵۰ هزار دلار، تاکنون ۱۰۰ بلیت با قیمت جدید به فروش رسانده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت “ویرجین گلکتیک” فروش بلیت سفر به لبه‌ی فضا را با افزایش قیمت در ماه اوت بازگشایی کرد و این شرکت می‌گوید که تاکنون ۱۰۰ بلیط ۴۵۰ هزار دلاری برای این منظور فروخته است. بلیت‌هایی که پیش از این هر کدام ۲۵۰ هزار دلار قیمت داشتند.

به طور کلی حدود ۷۰۰ نفر از جمله “ایلان ماسک” تاکنون یک صندلی برای پرواز با شرکت “ویرجین گلکتیک” رزرو کرده‌اند.

این شرکت امیدوار است قبل از شروع سفرهای تجاری خود که به تازگی دوباره آن را تا فصل پایانی سال ۲۰۲۲ به تعویق انداخته است، ۱۰۰۰ بلیت بفروشد.

“ویرجین گلکتیک” تاکنون تنها به افرادی اجازه خرید بلیت را داده است که مبلغ ۱۰۰۰ دلار به عنوان سپرده، واریز کرده‌اند.

این شرکت قصد دارد از اوایل سال ۲۰۲۲ به افراد بیشتری اجازه رزرو صندلی را بدهد.

اولین پرواز سرنشین‌دار “ویرجین گلکتیک” در ماه ژوئیه با همراهی “ریچارد برانسون” بنیان‌گذار این شرکت انجام شد و تبدیل به اولین شرکت خصوصی شد که یک پرواز سرنشین دار تجاری را به لبه فضا انجام می‌دهد.

“ریچارد برانسون” بنیان‌گذار شرکت فضایی “ویرجین گلکتیک” ۱۱ ژوئیه به همراه پنج فرد دیگر که تمامی آنها از کارمندان شرکت او بودند، در قالب اولین پرواز فضایی سرنشین‌دار تجاری به فضا رفتند. پس از آن “ریچارد برانسون” به اولین میلیاردری تبدیل شد که با فضاپیمایی که خودش در ساخت آن نقش داشته، به فضا رفته است.

این پرواز ۹ روز قبل از اینکه “جف بزوس” بنیان‌گذار شرکت “بلو اوریجین”(Blue Origin) نیز این سفر را تجربه کند، صورت گرفت.

گفتنی است که پرواز بعدی “ویرجین گلکتیک” موسوم به “یونیتی ۲۳”(Unity ۲۳) حداقل تا اواسط سال ۲۰۲۲ انجام نخواهد شد. این پرواز حامل سه مسافر از نیروی هوایی ایتالیایی خواهد بود که اثرات شرایط ریزگرانش را مطالعه می‌کنند.