ایتالیا،سرزمین گلادیاتورها

ایتالیا،سرزمین گلادیاتورها

ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپاست که پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. واحد پول این کشور یورو می باشد و زبان اصلی مردم این کشور ایتالیایی می باشد که بسیار مردمانی خوش زبان و مهربان هستند. ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا از نظر آب و هوایی در شرایط خوبی قرار دارد که اب و هوای معتدل فصلی دارد و آب و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان های داخلی تفاوت زیادی دارد. کشور ایتالیا به دلیل ویژگی های آب و هوایی و زیبایی های طبیعی و هنری اش (( به کشور زیباییها )) نیز معروف است و همه ساله میلیون ها گردشگر چه در قالب تور ایتالیا و چه شخصی از این کشور بازدید می کنند. کشور ایتالیا بخشی از اتحادیه اروپا و یکی از مدرن ترین و توسعه یافته ترین کشورهای برابر دنیا به شمار می رود. البته باید گفت مردم کشور ایتالیا به غیر از زبان ایتالیایی به زبان های دیگر از جمله آلمانی، فرانسوی، لومبادری، ساسارس و…نیز تسلط دارند.

۱-کانال های ونیز

گوندولا سواری سنتی است که از قدیم تا به حال در بین مردم ونیز رایج بوده است. ونیز شهری جزیره ای است که در خیابان های این شهر کانال های بسیار طولانی وجود دارد که در بین این کانال ها ساختمانهای قدیمی شکلی وجود دارد که .برای صدها سال دست نخورده باقی مانده است. از معروف ترین کانال های ونیز می توانیم به گراند کانال اشاره کنیم که یکی از زیباترین و رویایی ترین مکان ها برای گرفتن عکسهای عاشقانه است.توریست ها در سفر با تور ایتالیا می توانند از این کانال قدیمی و تاریخی بازدبد نمایند وبا سفر کردن به این کشور زیبا لحظات خوشی را سپری کنند.

 

 

۲-دریاچه کومو

دریاچه کومو یکی از بهترین و پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری در بین مردم ایتالیا می باشد. کومو با داشتن اب و هوای بسیار مناسبی که دارد باعث شده بعنوان یکی از ویژگی های خوب این منطقه به حساب آید. این دریاچه ی بسیار زیبا شبیه پرانتز ( ) برعکس می باشد که با دو شاخه از جنوب غرب کومو و جنوب شرق لکو شروع  می شود و در نیمه راه بهم می پیوندند و تا دریاچه کلیکو واقع در سمال ادامه دارند. علت معروفیت این دریاچه وجود ویلاهای بسیار زیبایی است که در زمان رم باستان ساخته شده اند. همچنین وجود باغ های حیرت انگیز و آب و هوای دلچسبی که دارد زیبایی های این دریاچه را دو چندان کرده است.

 

 

۳-رومن فروم

رومن فروم در نگاه اول چیزی شبیه روم باستان است که از زیبایی های خاص خود برخوردار است. این مکان از آن جهت حائز اهمیت است که بعنوان قلب امپراطوری روم شناخته شده است. رومن فروم بعنوان مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی رم باستان بوده و همچنین طاق سپتیموس سوروس، معبد ساترن، طاق تایتوس و… در این مکان قرار دارد که طرفداران خاص خود را داردذ. پیاده روی و قدم زدن در فاصله ساختمانها بسیار رویایی و دلنشین است.

 

 

۴-پمپئی

در ۲۴ آگوست ۷۹ میلادی آتشفشان وزوو در نزدیکی شهر پمپئی فوران کرد و این شهر را به طور کامل ویران کرد. از آن روز به بعد دولت برای حفظ و نگهداری این شهر باستانی اقدام کرد. همه چیز از قبیل شیشه ها و نقاشی های مردم نگهداری شده است. حفاری ها و اطلاعات و بینش های فوق العاده ای از زندگی مردم ۱۰۰۰ سال پیش بدست آورند. امروزه پمپئی که بعنوان یکی از بزرگ ترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری ایتالیا محسوب  می شود. کشور ایتالیا با توجه به آثار تاریخی فراوان و بافت قدیمی شهرها، این کشور از گردشگران بی شماری برخوردار می باشد و سالانه ۲۵۰۰۰۰۰ توریست را به سمت خود می کشاند.

 

 

۵-برج کج پیزا

برای ساخت برج کج پیزا ۱۷۷ سال طول کشید تا ساخته شود. بعد از اینکه مصالح ساخت آماده شد و برج پی ریزی شد به دلیل مناسب نبودن مصالح ساختمانی برج شروع به فرونشینی کرد و از هم فرو پاشید. و پروژه ساخت و ساز برج برای مدتی کاملا رها شد. هنگامیکه دوباره شروع به ساخت برج شد مهندسین برای جبران خسارت تمام سعی خود را کردند تا بلاخره با موفقیت طرح جدید پی ریزی شد. مهندسین برای جبران شیب موجود یک طرف برج را بلندتر از طرف دیگر آن ساختند این سازه نهایتا در نیمه دوم قرن ۱۴ با موفقیت به پایان رسید و مجددا برج پیزا برای بازدید عموم باز شد. گردشگران می توانند از تور ایتالیا که سرشار از مکان های تاریخی جذاب است که به صورت ترکیبی با دیگر کشورهای اروپایی هموار مثل تور سوئیس که بیشتر جنبه طبیعت گردی دارد انجام می شود، استفاده نمایند و در سفر به ایتالیا از این برج حتما دیدن نمایند.

 

۶-کارناوال ونیز

کارناوال ونیز یکی دیگر از جشنهایی است که باعث می شود مردم بپرسند پشت این ماسک چه کسی است. در این جشن با زدن ماسک های پرزرق و برق و شیک مردم خواهان تماشای بیشتر این مراسم خواهند شد. و همین ماسک های پرزرق و برق و بسیار زیبا باعث شهرت و محبوبیت ونیز در بین مردم شده است.ناگفته نماند که مردم با زدن ماسک آنقدر اخلاقشان غیر متعارف می شود که سنت ماسک زدن به مدت دو قرن ممنوع شد اما در قرن بیستم برای جذب بیشتر توریست ها به این شهر دوباره این سنت برپا شد.گردشگران علاقه مند به آثار تاریخی دوره قرون وسطی می توانند با انتخاب تور ترکیبی ایتالیا با تور فرانسه و تور اسپانیا از آثار بی شمار این سه کشور نهایت استفاده را ببرند.

۷-قلعه سنت آنجلو

قلعه سنت آنجلو به معنی قلعه فرشته مقدس، در قرن دوم بعد از میلاد و به عنوان مقبره امپراتور رومی هادریان ساخته شد. ساخت این بنا به دستور خود امپراتور و به عنوان مکانی برای دفن خودش و خانواده‌اش بوده است. این ساختمان استوانه‌ای خیلی بلند در منطقه رم قرار گرفته است. این ساختمان بعدا توسط پاپ‌ها به عنوان یک قلعه استفاده شد و در زمان حاضر موزه‌ای است که گردشگران تور ایتالیا می‌توانند از آن بازدید کنند. این قلعه زمانی بلندترین ساختمان رم بود.

 

۸-کلیسای سنت پیترو

این کلیسا که بزرگترین کلیسای جهان نیز است در مجاورت شهر واتیکان قرار دارد. این کلیسا مجسمه های بسیار زیبایی دارد که تمام تماشاگران را محو تماشای خود کرده است. این مجسمه های زیبا اثری از میکل آنژ هنرمند مشهور ایتالیایی می باشد. نقشه های هوایی ساختمانهای کلیسای سنت پیترو به شکل کلید طراحی شده که نماد بهشت می باشد. مجسمه های حواریون مسیح نیز به شکل نیم دایره ای در اطراف در ورودی این کلیسا نصب شده است. در سفر با ایتالیا با تور ایتالیا از دیدن این همه کلیسا با بافت قذیمی بی نظیر حتما شگفت زده خواهید شد.

 

 

۹-کولوسئوم

کولوسئوم رم بزرگترین و معروف ترین سالن آمفی تئاتر در تاریخ ایتالیا می باشد. که توسط امپراتور و سپاسیان فلاوین در سال ۷۲ میلادی آغاز و در ۸۰ میلادی توسط پسرش تیتوس به پایان رسید. این سالن آمفی تئاتر تا ظرفیت ۵۰۰۰۰ تماشاچی را جوابگو است. که تماشاگران می توانند از ۸۰ درب ورودی این سالن وارد شوند و از برنامه های بسیار زیبای آن استفاده کنند.

 

 

۱۰-کلیسای کاتولیک رم

کلیسای کاتولیک رم یکی از ۳شاخصه اصلی مسیحیت است که برنامه های خود را براساس گسترش انجیل مسیح، مدیریت کلیسا و اعمال خیریه تعریف می کند. این کلیسا همچنین برنامه های اجتماعی و موسسات مسیحی از خود مدارس کاتولیک، دانشگاهها، بیمارستانها و غیره که به تبلیغ مسیحیت می پردازد اداره می کند همچنین به افراد نیازمند خدمات می رساند.