بزرگترین شرکت هواپیمایی ایتالیا در آستانه ورشکستگی

بحران شدید مالی، بزرگترین شرکت هواپیمایی ایتالیا را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، شرکت هواپیمایی آلیتالیا که در ده سال گذشته به‌دلیل بحران اقتصادی و بدهی‌های سنگین خود بیش از 12 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج کرده، هم‌اکنون در شرایط بحرانی قرار گرفته است.

لوچانو سیلوستری، یکی از مسئولان اتحادیه بزرگ کارگری چی‌جی‌ال، ایتالیا در رم گفت: «سالهاست که آلیتالیا با بحران شدید مالی دست به گریبان است و هیچ روزنه امیدی هم برای خروج از این تونل تاریک دیده نمی‌شود. ما شدیداً برای آینده این شرکت نگران هستیم. ما از دولت می‌خواهیم به کمک آلیتالیا بشتابد و از ورشکسته شدن آن جلوگیری کند. تداوم بحران و نبود امنیت کاری در آلیتالیا موجب شده تا در یک سال گذشته تعداد قابل توجهی از خلبانان این شرکت استعفا داده و به یک شرکت هواپیمایی دیگر بروند».

شرکت راه‌آهن ایتالیا و شرکت‌های هواپیمایی «ایزی جت» انگلیس و «دلتا»ی آمریکا آمادگی خود را برای خرید بخشی از سهام آلیتالیا و شریک شدن با این شرکت اعلام کرده‌اند.

درحالی که دولت ایتالیا در 40 سال گذشته برای شرکت هواپیمایی آلیتالیا بیش از 7 میلیارد یورو هزینه کرده است سال گذشته نیز برای قطع نشدن پروازهای این شرکت خصوصی و جلوگیری از ورشکستگی آن 600 میلیون یوروی دیگر به آلیتالیا قرض داد، قرضی که آلیتالیا نه‌تنها قادر به بازپس دادن آن به دولت نیست بلکه تا یک ماه دیگر برای قطع نشدن پروازهایش به 600 میلیون یوروی دیگر نیاز دارد.