بیش از ۱۲ هزار زائر مراسم اربعین با هواپیما به اصفهان بازگشتند

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی فرودگاه‌های استان اصفهان، ابوذر ضیایی با اشاره به آخرین وضعیت پروازهای اربعین فرودگاه شهید بهشتی اصفهان افزود: خدمت رسانی به بیش از ۱۲ هزار زائر اربعین حسینی در این فرودگاه از بیست و هفتم مرداد ماه سال جاری عملیات اعزام زائران اربعین در این فرودگاه آغاز و تا بیستم شهریور ماه تعداد ۱۱۰ پرواز از فرودگاه شهید بهشتی در مسیر اصفهان به نجف و بالعکس انجام شد.

مدیر کل فرودگاه‌های استان اصفهان اظهار داشت: ۸۰ پرواز ورودی و خروجی در مسیر اصفهان به اهواز و بالعکس نیز در این مدت انجام شد و بیش از چهار هزار و ۷۰۰ زائر از طریق مرزهای زمینی به جمع زائران در پیاده روی اربعین پیوستند و پس از زیارت حضرت سیدالشهدا (ع) به اصفهان بازگشتند.
وی بیان کرد: در این مدت نمایندگان نهادهای نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی و همچنین دفتر بازرسی استانداری در ترمینال پروازهای خارجی مستقر و به صورت مداوم بر قیمت بلیط‌های عرضه شده در این مسیر نظارت و خدمات در حال ارائه را پایش کردند.

به گزارش ایرنا، فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۲۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.