شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) دوستی مهربان برای کودکان دارای اختلال اتیسم

شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) و مؤسسه خیریه “دوست اتیسم” در راستای رفاه حال خانواده ها و فرزندان دارای اختلال اتیسم در فضای فرودگاهی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری IKACNews؛ کودکان مبتلا به اختلال اتیسم یا درخودماندگی به علت ویژگی های منحصر به فردی که دارند، ممکن است در فرودگاه و هواپیما رفتارهای متفاوت و خارج از هنجاری را از خود نشان دهند و همین امر پرواز را به یک معضل نگران کننده برای والدین آنها نیز تبدیل می‌کند. در این میان فقدان شناخت کافی از اختلال اتیسم در بین کارکنان فرودگاه ها و خدمه پرواز، وجود قوانین و چهارچوب های فرهنگی، بازرسی های بدنی، صف و تأخیرهای طولانی و …. نیز به تشویش و آشفتگی بیشتر این کودکان منجر می‌شود.

بر این اساس و در راستای انجام مسؤلیت اجتماعی، شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به تازگی تفاهم نامه ای با مؤسسه خیریه “دوست اتیسم” به منظور تسهیل حضور خانواده های دارای فرزند با اختلال اتیسم و ارائه خدمات ویژه فرودگاهی به آنان به امضا رسانده است.

از این پس خانواده های دارای فرزند با اختلال اتیسم می توانند با همراه داشتن کارت عضویت مؤسسه “دوست اتیسم” خارج از نوبت و صف های موجود از مبادی ورودی و خروجی و گیت های بازرسی فرودگاه با رعایت قوانین و مقررات امنیتی عبور کنند.

همچنین بر اساس این تفاهم نامه مقرر شده بنرهای آموزشی و اطلاع رسانی به افکار عمومی در خصوص اختلال اتیسم در محوطه شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نصب گردد و مؤسسه موظف است نسبت به برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با اتیسم برای کارکنان شرکت و راهنمایی ایشان اقدام نماید.