ورود ۷ فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر/ بدهی ۶۰۰میلیون دلاری بابت هواپیماهای برجامی

« شمس الدین فرزادی پور» امروز (یکشنبه) در پایان نشست خبری حج در خصوص آخرین وضعیت ناوگان ایران ایر، اظهار داشت: سر خط کردن هواپیماهای موجود و افزایش ناوگان از طریق خرید خارجی جزو برنامه‌های هما است و همزمان دنبال می‌شود.

وی گفت: در برنامه ۶ ماهه به دنبال اورهال ۷ فروند هواپیما هستیم. با ورود ای.تی.آرهای جدید ظرفیت ناوگان افزایش خواهد داشت. ای.تی.آرها بعد از اورهال در استان‌هایی به کار گرفته می‌شود که مشکل ساز نباشد.

مدیرعامل هواپیمایی هما افزود: همزمان فرآیند خرید از ۳ کانال دنبال می‌شود و پیش بینی می‌کنیم سال آینده سال خاصی برای ناوگان هما از نظر کمیت خواهد بود.

به گفته فرزادی پور برنامه اورهال ۲ فروند ایرباس زمینگیر و ۵ فروند از ای.تی.آرهای هما تا ۶ماه آینده تمام خواهد شد.

برقراری پروازهای فوق العاده نجف و مشهد در روز عرفه

فرزادی پور همچنین با اشاره به مراسم روز عرفه و درخواست زایران برای سفر به عراق و مشهد، گفت: ایران ایر با اختصاص پروازهای فوق العاده در این روز در خدمت زائران خواهد بود.

۶۰۰ میلیون دلار بدهی خرید هواپیماهای برجامی داشتیم

مدیرعامل ایران ایر درباره چرایی زیان انباشته ایران ایر با بیان اینکه این شرایط بر ما تحمیل شد، گفت: ۶۰۰ میلیون دلار بابت خرید هواپیماهای برجامی بدهکار شدیم و زیان انباشه در همین زمینه بوده است.

هنوز قیمت پروازهای اربعین مشخص نیست

فرزادی پور هم چنین درباره پروازهای اربعین که در شهریور امسال برقرار می‌شود، گفت: هنوز قیمت پروازهای اربعین مشخص نیست، اما همه ظرفیت را به کار خواهیم برد تا بیشترین پرواز را با کمترین قیمت بگذاریم.

وی با اعلام اینکه درباره قیمت بلیت پروازهای اربعین تابع دستورات هستیم، گفت: امیدواریم بتوانیم پروازهای اربعین را افزایش دهیم و هنوز عملیات حج تمام نشده باید برای اربعین آماده شویم و پیش‌بینی می‌کنیم نسبت به سال قبل نیازمند افزایش ظرفیت باشیم.