4 حیوان عجیب اما جالب در کاستاریکا / عکس‌های با کیفیت و عجیب

اگر قصد سفر دارید، حتما به برخی از این حیوانات عجیب و غریب توجه کنید.

به گزارش سلام نو،‌ کاستاریکا برخی از بهترین و متنوع‌ترین حیات وحش را در این سیاره ارائه می‌دهد. این کشور آمریکای مرکزی پوشیده از جنگل‌های بارانی، زیستگاه بیش از ۵۰۰۰۰۰ گونه مختلف است که حدود ۴ درصد از کل گونه‌های گیاهی، حشرات و حیات وحش روی زمین را تشکیل می‌دهد.

اگر قصد سفر دارید، حتما به برخی از این حیوانات عجیب و غریب توجه کنید.

۱.  قورباغه دارت سمی توت فرنگی

۴ حیوان عجیب اما جالب در کاستاریکا / عکس‌های با کیفیت و عجیب

قورباغه دارت سمی توت فرنگی به دلایل زیادی اما به ویژه به دلیل توانایی آن در تغییر شکل، موجودی منحصر به فرد است. این می‌تواند از قرمزی بدن با پاهای آبی به سبز با لکه‌های سیاه به آبی سرمه‌ای تغییر کند.  این قورباغه‌ها که در سرتاسر آمریکای مرکزی و پورتوریکو یافت می‌شوند، فقط در طبیعت سمی هستند و دفاع سمی خود را از عناصر طبیعی موجود در جنگل ایجاد می‌کنند. پس از اهلی شدن، رژیم غذایی مگس ، میوه و خوراکی‌های خریداری شده در فروشگاه، دیگر سمی نیستند. قورباغه‌های دارت سمی توت فرنگی علی‌رغم اندازه کوچکشان، گونه‌ای کاملا موفق بوده و خطر انقراض آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

۲. تمساح آمریکایی

۴ حیوان عجیب اما جالب در کاستاریکا / عکس‌های با کیفیت و عجیب

تمساح آمریکایی که در جنوب فلوریدا و تا اکوادور یافت می‌شود در کاستاریکا پرجمعیت است. طول تمساح به طور متوسط ​​۱۰ تا ۱۳ فوت است، اما در کاستاریکا طول آن‌ها حدود ۱۳ تا ۱۶ فوت است. آنها را اغلب می‌توان در کنار پل‌هایی دید که گردشگران ناآگاه برای عکس گرفتن برای آنها غذا می‌ریزند. این گونه در حال حاضر در معرض تهدید است و اکنون تنها حدود ۱۵۰۰ کروکودیل آمریکایی در مکزیک، آمریکای مرکزی و جنوبی زندگی می‌کنند. بزرگترین تهدید برای موجودیت آنها از دست دادن زیستگاه است.

۳. میمون کاپوچین سر سفید

۴ حیوان عجیب اما جالب در کاستاریکا / عکس‌های با کیفیت و عجیب

میمون‌های کاپوچین، حیوان بسیار باهوشی که سر سفید دارند. از ابزار به عنوان سلاح و به عنوان وسیله‌ای برای تهیه غذا استفاده می‌کنند. آنها همچنین گیاهان را برای آنچه به نظر می‌رسد استفاده دارویی گیاهی است، روی خود می‌مالند. این می‌تواند یکی از دلایل عمر طولانی و جمعیت زیاد آنها باشد. این میمون‌ها در گروه‌های ۴۰ تایی هستند و می‌توانند تا ۵۴ سال عمر کنند. آنها در جنوب آمریکای مرکزی، کلمبیا و شمال غربی اکوادور یافت می‌شوند. در کاستاریکا، لذت بردن از نخستین‌های باهوش آسان است، زیرا آنها در میان رایج‌ترین حیوانات در پارک‌های ملی هستند.

 ۴. پادشاه ولتر

۴ حیوان عجیب اما جالب در کاستاریکا / عکس‌های با کیفیت و عجیب

 پادشاه ولتر آخرین عضو باقی مانده از جنس آن است. آنها مبهم و قوی هستند و معمولا اولین کسی هستند که به یک کشتن تازه وارد می‌شوند. طول آن از ۲۷ تا ۳۲ اینچ فاصله دارد و فاصله بال آن می‌تواند تا ۶ فوت و ۶ اینچ باشد. این پرندگان از جنوب مکزیک به شمال آرژانتین گسترش می‌یابد. با جایی که بین ۱۰،۰۰۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ نفر در وحشی، پادشاه گله یک گونه سالم است که تنها تهدید آن از از دست دادن زیستگاه است.