آزمایش ارسال بسته‌های پستی با استفاده از پهپاد در انگلستان

پست ملی انگلیس تصمیم دارد تا در قالب پروژه‌ای یک ماهه ارسال بسته‌های پستی به مناطق دور دست را به دست پهپاد‌ها بسپارد.

به نظر می‌رسد که ترند ارسال محصول با استفاده از پهپاد‌ها به پست ملی کشورهای مختلف نیز رسیده است. بر همین اساس پست ملی انگلیس تصمیم دارد تا پیرو پست سوییس بسته‌های پستی مناطق دور دست را با استفاده از پهپاد ارسال کند.

این کمپانی پروژه جدیدی را برای رساندن بسته‌های پستی با استفاده از پهپاد معرفی کرده است. در این پروژه بسته هایی نظیر تجهیزات محافظتی شخصی، کیت‌های تست کرونا و نامه‌های مختلف با استفاده از وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAV) به یکی از جزایر انگلستان ارسال می‌شوند.

در قالب این پروژه که توسط دولت پشتیبانی شده است، یک پهپاد بزرگ از مقر اصلی بلند خواهد شد و به مجمع الجزایر سیلی پرواز خواهد کرد. این پهپاد دو موتوره قادر است تا حداکثر 100 کیلوگرم از بسته‌های پستی در اندازه‌های مختلف را به مقصد برساند. از آنجا یک پهپاد کوچک‌تر مسئول توزیع بسته‌های متعدد به در خانه دریافت کنندگان می‌شود.

گزارش‌های به دست آمده از پست انگلیس خبر از آن دارد که این پهپاد‌ها در طی سفره 70 مایلی خود در خارج از دید هرگونه عاملی پرواز خواهند کرد. این آزمایش یک ماهه در همکاری با شماری از شرکا از قبیل دانشگاه ساوتهمپتون و پهپادهای شرکت هایی نظیر ویندریسر، اسکای پورتی و کازورتیک انجام خواهد شد.

پست انگلیس برای اولین بار در ماه دسامبر با ارسال یک بسته به یک فانوس دریایی در جزیره مال اسکاتلند، تحویل بسته با پهپاد را تست کرد. این کمپانی تصمیم دارد تا با ساکنان جوامع روستایی در رابطه استفاده از پهپاد برای ارسال نامه مشورت کند. اگر آزمایش اخیر این سازمان موفقیت آمیز باشد انتظار می‌رود که این روش پستی در سراسر انگلستان اجرا شود.

البته شکست این پروژه هزینه‌های زیادی را در برخواهد داشت. برای مثال یکی از پهپادهای 20 هزار دلاری روسیه در سال 2018 به یک ساختمان برخورد کرد و از بین رفت و تکرار این موضوع در رابطه با انگلیس می‌تواند هزینه‌های زیادی به شرکت پست این کشور تحمیل کند.
منبع: ایتنا