استارتاپ‌های علاقه‌مند برای حضور در نمایشگاه گردشگری تهران اقدام کنند

استارتاپ‌های علاقه‌مند برای حضور در نمایشگاه گردشگری تهران اقدام کنند
معاون گردشگری کشور از امکان ثبت‌نام و تجمیع ظرفیت‌های متنوع استارتاپ‌های گردشگری برای حضور در پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران خبر داد تا دراین فرصت زمینه پیوند خدمات نوین و مبتنی بر فناوری اطلاعات با ساختار صنعت گردشگری کشور محقق شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علی‌اصغر شالبافیان از امکان ثبت‌نام و سپس تجمیع ظرفیت‌های متنوع کسب و کارهای نوپا یا استارتاپ‌های گردشگری برای حضور در پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران خبر داد و گفت: پیرو تشکیل کمیته گردشگری الکترونیک و استارتاپ‌ها زیر مجموعه ستاد اجرایی پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران و نیز همکاری مستمر با جامعه گردشگری الکترونیک، یکی از نمایندگان کسب وکارهای نو در این حوزه مسئولیت تجمیع استارتاپ‌های فعال گردشگری در سراسر کشور را به عهده گرفته است تا پس از تکمیل ثبت‌نام‌ها و انجام بررسی‌های لازم علاقه‌مندان این بخش بتوانند برای حضور در سالن مربوط به گردشگری الکترونیک نمایشگاه مذکور در جایگاه‌های اختصاصی در نظر گرفته شده حاضر شوند.

وی با تأکید بر اینکه در اقدامی نوآورانه، قرار است یک سالن مجزا به گردشگری الکترونیک، کسب‌و‌کارهای دیجیتال و استارتاپ‌ها در نمایشگاه گردشگری پیش رو اختصاص پیدا کند؛ تأکید کرد: هدف از تمرکز بر این حوزه شناسایی و معرفی هر چه بهتر استارت‌آپ‌های حوزه گردشگری و هتلداری است تا به واسطه وجود فعالیت کسب‌و‌کارهای نوپا زمینه پیوند خدمات نوین با این حوزه فراهم شود و صنعت گردشگری کشور بتواند با تغییر چهره‌ای به‌روز و بین‌المللی خدمات متمایز و برتر ارائه و ضمن توسعه ارتباطات گردشگری، افزایش گسترده رضایتمندی گردشگران را سبب شود.

معاون گردشگری ادامه داد: امروزه بسیاری از افراد خلاق به‌ویژه در رده سنی جوانان توانسته‌اند در سراسر کشور ایده‌های خود را مرتبط با حوزه گردشگری در قالب کسب وکارهای نوپا عرضه کنند؛ لذا این امکان فرصتی ویژه را برای صنعت گردشگری کشور فراهم آورده است که باید از آن نهایت استفاده شود.

به گفته شالبافیان، از استارت‌آپ‌هایی که بتوانند در پیشبرد موضوعات گردشگری کشور یاری برسانند و با کسب‌و‌کارهای موجود هم‌افزایی داشته باشند، تقدیر می‌شود.

گفتنی است تمامی استارت‌آپ‌های حوزه سفر، گردشگری، هتلداری، میهمان‌نوازی، میراث‌فرهنگی و صنایع‌‍‌دستی و همچنین کسب‌وکارهای نوپایی که به نوعی با این موضوعات در ارتباط هستند؛ دعوت می‌شود چنانچه مایل به حضور در نمایشگاه مذکور هستند، به سایت «قطب‌نما»،به عنوان رسانه دیجیتال خبری، تحلیلی و آموزشی در حوزه گردشگری و هتل‌داری به آدرس Qotbnama.com مراجعه و ضمن تکمیل فرم مورد نظر در لینک: https://qotbnama.com/startups-form/ برای حضور در بزرگ‌ترین رویداد گردشگری کشور اقدام کنند.

لازم به ذکر است پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته 9 تا 12 بهمن 1400 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد. این نمایشگاه قرار است در روزهای ابتدایی تمرکز بیشتری بر مذاکرات B2B یا مذاکرات حرفه‌ای کسب‌وکارها با یکدیگر داشته باشد و در دو روز پایانی به بازدید عموم اختصاص یابد.