ایجاد خطوط حمل و نقل هوایی برای تسریع صادرات در استان اردبیل

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: برای تسریع در روند صادرات استان، خطوط حمل و نقل هوایی در استان اردبیل ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهزاد مهدوی ، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: برای ایجاد خطوط حمل و نقل هوایی در فرودگاه اردبیل در حال مذاکره با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هستیم که خوشبختانه این کار با روند مثبتی در حال پیگیری است.

وی افزود: راه های مختلفی برای جابه جایی بار در دنیا وجود دارد که هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و در این بین استفاده از خطوط حمل و نقل هوایی «کارگو»، بهترین و سریعترین راه ممکن برای صادرات محصولات فساد پذیر و با ارزش افزوده بالا است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: در نشست مشترکی که با مدیرکل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و با همراهی واحدهای صنعتی صادرات گرا انجام شد، راه اندازی حمل و نقل هوایی محصولات تولیدی استان به کشورهای همجوار پیشنهاد گردید که این موضوع مورد موافقت اولیه شرکت هواپیمایی هما قرار گرفت.

مهدوی تحقق این امر را در تسریع صادرات استان بسیار مهم برشمرد و افزود: با استقرار پروازهای باری در فرودگاه اردبیل، ضمن افزایش صادرات استان به کشورهای همجوار از روند ضایع شدن محصولات فساد پذیر جلوگیری خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: تلاش شرکت شهرک های صنعتی بر آن است تا با ارائه بسته های حمایتی و کمک به روند تولید، گامی مهم در افزایش تولید و صادرات محصولات تولیدی استان انجام داد.