چند جای دیدنی اهواز که نباید از دست داد!

اهواز مملو از زیباهای درخور توجه است به همین دلیل با ما همراه باشید و درباره چند جای دیدنی اهواز که نباید از دست داد بیشتر بدانید.

سلام نو _ سرویس گردشگری: اهواز مرکز استان خوزستان و یکی از شهرهای پر جمعیت ایران است. اهواز یکی از بهترین شهرهای ایران که جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد . جاهای دیدنی اهواز که یکی از شهرهای صنعتی و نفت‌خیز کشورمان است و اکثر مردمان آن به زبان عربی و فارسی سخن می‌گویند زبانزد خاص و عام است، در ادامه به تعدادی از جاهای دیدنی اهواز می‌پردازیم.

۳ پل دیدنی اهواز

رودخانه کارون

گشت و گذار در اهواز بدون رفتن به لب ساحل کارون تکمیل نمی‌شود. این رود بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین رودخانه ایران محسوب می‌شود. همچنین تنها رودی در کشور است که قابلیت کشتیرانی دارد. در حقیقت کارون شریان حیاتی اهواز و ایران به حساب می‌آید که از رشته کوه‌های زاگرس سرچشمه می‌گیرد و به جلگه خوزستان می‌ریزد. روی این رود چندین سد و پل وجود دارد که در اطراف آن‌ها تفرجگاه‌هایی برای تفریح و گردشگری به وجود آمده‌اند.

آدرس: اهواز، رود کارون

پل سفید اهواز (پل معلق)

پل سفید یکی از هشت پل ساخته شده روی کارون است که بخش شرقی و غربی شهر را به‌هم وصل می‌کند.

چند جای دیدنی اهواز که نباید از دست داد!

این پل سازه‌ای تمام فلزی‌ست که روی پایه‌های بتنی قرار گرفته است. اطراف این پل، پارک تفریح و بازی جزیره‌ اهواز قرار دارد که فضای سبز و رستوران‌های متنوع اطرافش، گردشگرهای بسیاری را شیفته‌ خود می‌کند. علاوه بر آن می‌توانید در کنار رود زیبای کارون بنشینید و از این چشم‌انداز دل‌پذیر لذت ببرید.

آدرس پل سفید اهواز : خوزستان، اهواز، حدفاصل میدان شهدا و خیابان فلسطین (اداره پست)

پل سیاه اهواز

اولین مقصدمان در اهواز را از اولین پل این شهر شروع می‌کنیم. پل سیاه اهواز که به دلیل پایه‌های سیاه‌رنگش به این نام مشهور شده است، قدمتی صد ساله دارد. این پل در سال‌های دور از مهم‌ترین خطوط ارتباطی جنوب کشور بود که روی رود کارون ساخته شد تا خط آهن بندر امام‌خمینی را به راه‌آهن خرمشهر و تهران وصل کند.

در روزهای جنگ جهانی دوم سربازان روسیه آذوقه و مهماتشان را از روی این پل جابه‌جا می‌کردند. اینطوری شد که با پیروزی متفقین، از آن زمان تا به‌حال این پل را با نام پل پیروزی نیز می‌شناسند.

پل سیاه بیش از هزار متر طول و ۶ متر عرض دارد و در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. ناگفته نماند که تقریبا در همین محل پلی با نام شادووان در دوران ساسانیان ساخته شده بود که به مرور از بین رفته است.

چند جای دیدنی اهواز که نباید از دست داد!

آدرس: اهواز، رود کارون، محله عامری

پل طبیعت کیانپارس

از دیگر جاهای دیدنی اهواز باید به پل طبیعت کیانپارس اشاره کرد. این پل جذاب با چشم‌انداز فوق‌العاده رود پرآب کارون، یکی از زیباترین جاذبه‌های دیدنی در این شهر است که مورد توجه خاص اهالی اهواز و گردشگران آن قرار دارد. این پل، دو پارک توریستی و پرطرفدا اهواز، یعنی پارک ساحلی اهواز و پارک لاله را به یکدیکر وصل می‌کند. پیاده‌روی بر روی پل و تماشای شکوه کارون، صدای خروش آب و پرندگان بسیار لذت‌بخش است و می‌توانید لحظاتی به یادماندنی را در آنجا بگذرانید. اگر به طبیعت و تماشای کارون از بالای پل علاقه دارید، هر چه زودتر از پل طبیعت کیانپارس دیدن کنید.

آدرس پل طبیعت کیانپارس : خوزستان، اهواز، رود کارون

بازار های جذاب و دیدنی اهواز

بازار لشکر آباد

یکی از لذت‌های سفر به اهواز امتحان کردن فلافل بخش‌های عرب نشین شهر است. اگر می‌خواهید طعم بهشتی و واقعی فلافل را تجربه کنید حتما سری به این راسته‌ی خوش رنگ و لعاب بیندازید.این بازار در خیابان انوشه قرار گرفته و یکی از خیابان‌های عرب نشین و قدیمی شهر و از مهم‌ترین جاهای دیدنی اهواز به حساب می‌آید. علاوه بر فلافل باقلواهای عربی این خیابان بسیار معروف است.

چند جای دیدنی اهواز که نباید از دست داد!

آدرس بازار لشکر آباد اهواز : ساحل غربی رود کارون، روبه روی دانشگاه شهید چمران

بازار عبدالحمید

این بخش از شهر زمانی یکی از پر رونق ترین جاهای دیدنی اهواز بود. بازار عبدالحمید در مرکز شهر اهواز جای دارد و در آن می‌توانید همه‌ی لوازم کوچک و بزرگ مورد نیاز خود را تهیه کنید. هرچند این بازار در حال حاضر رونق و زیبایی خود را از دست داده اما یکی از نقاط مهم شهر به حساب می‌آید.

آدرس بازار عبدالحمید اهواز : خوزستان، اهواز، خیابان نظامی، بین نادری و امام خمینی

بازار کاوه

یکی از جاهای دیدنی اهواز که قدمت دیرینه‌ای دارد بازار کاوه است. این بازار پرطرفدار و محلی متعلق به دوره پهلوی است و هر چیزی را که بخواهید می‌توانید به راحتی از آنجا تهیه کنید. بازار محلی کاوه در حقیقت بازاری در امتداد خیابان است که مجموعه‌ای از فروشندگان و دست‌فروشان در آنجا حضور دارند. این بازار مخصوص میوه و سبزی و انواع سوغاتی‌های خوشمزه اهواز مانند ماهی، میگو، کلوچه، خرما، رطب، شیره خرما، ارده، حلوا شکری و حلوا ارده است.

چند جای دیدنی اهواز که نباید از دست داد!

ادویه‌های خوش عطر و بوی بازار کاوه هم بسیار معروف است و می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید و به عنوان چاشنی خوشمزه، به غذایتان اضافه کنید. بازار جذاب اهواز برای بومیان و خصوصا گردشگران بسیار دوست داشتنی و مورو توجه است. در آنجا می‌توانید عطر خوب سبزی و میوه را حس کنید و صید تازه روز را بخرید. اگر به شهر زیبای اهواز سفر کردید، حتما به این بازار جذاب و دیدنی نیز بروید.

آدرس بازار کاوه : اهواز، خیابان طالقانی، ضلع غربی خیابان کاوه (کیوان)