بهترین مراکز نگهداری و تعمیر موتور هواپیما (MRO) را در صنعت هوایی داریم

رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع:
بهترین مراکز نگهداری و تعمیر موتور هواپیما (MRO) را در صنعت هوایی داریم

امیر افشین خواجه‌فرد گفت: بهترین مراکز نگهداری و تعمیر موتور هواپیما (MRO) را در صنعت هوایی داریم و بسیاری از ایرلاین‌ها و بخش خصوصی از این امکانات و خدمات استفاده می‌کنند.
بهترین مراکز نگهداری و تعمیر موتور هواپیما (MRO) را در صنعت هوایی داریم

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، امیر افشین خواجه فرد معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در حاشیه نمایشگاه ماکس روسیه با بیان اینکه برای سومین سال است که در نمایشگاه معتبر بین‌المللی هوا و فضای روسیه موسوم به ماکس صاحب غرفه شده‌ایم، گفـت: این نمایشگاه نشان‌دهنده بخشی از آخرین فعالیت‌های ما در حوزه صنعت هوایی است.

خواجه فرد افزود: با توجه به شرایط و ظرفیت‌ها موجود نمایشگاه ماکس برای نمایش بخشی از توانمندی‌های صنعت هوایی ایران در این نمایشگاه معتبر شرکت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در شرایط تحریم‌ها و فشارهایی که در حوزه فناوری صنعت هوایی در این ۵۰ سال اخیر داشتیم ما به داشته‌های خودمان در این نمایشگاه خرسند هستیم.

خواجه فرد تصریح کرد: سعی داریم در این نمایشگاه که از مهم‌ترین نمایشگاه‌های معتبر روسیه در سطح جهانی است آخرین محصولات تولیدی خودمان را ارائه دهیم و زمینه گفت‌وگو با شرکت‌های خصوصی و دولتی روسیه و دیگر کشورهای شرکت‌کننده در حوزه توسعه تولیدات خود را که ۵۰ سال اخیر داشتیم بر اساس نقشه راه صنعت دفاعی فراهم کنیم.

وی گفت: با تلاش‌های بخش وزارت دفاع بخصوص در حوزه صنعتی و تجاری هوایی، بهترین مراکز نگهداری و تعمیر موتور هواپیما (MRO) را در صنعت هوایی داریم و بسیاری از ایرلاین‌ها و بخش خصوصی از این امکانات و خدمات استفاده می‌کنند.

نمایشگاه بین‌المللی هوافضای روسیه با عنوان «ماکس ۲۰۲۱» با حضور هیئتی از مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ۳۵ شرکت دانش‌بنیان از جمهوری اسلامی ایران از روز سه‌شنبه ۲۹ تیر در مسکو آغاز بکار خواهد کرد.

در نمایشگاه هوایی ماکس جدیدترین دستاوردهای صنعت هوافضای روسیه چه در حوزه هواپیماهای مسافری و باری و چه در حوزه هواپیماهای نظامی، بمب‌افکن‌ها و هواپیماهای راهبردی روسیه که بنا به ملاحظات خاص در سایر نمایشگاه‌های هوایی به نمایش در نمی‌آیند، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. ایران همواره در نمایشگاه‌های ماکس روسیه حضور فعال و چشمگیری داشته است.