از سرگیری فرود پروازهای خارجی در فرودگاه امام خمینی(ره) با اعلام پایداری هوا

تهران- ایرنا- با اعلام پایداری شرایط جوی در فرودگاه امام خمینی(ره) ، پروازهای خارجی که مجبور به فرود در فرودگاه‌های پشتیبان از جمله اصفهان شده بودند در حال بازگشت به فرودگاه امام خمینی هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، از عصر دیروز( پنج شنبه) سه پرواز از لندینگ در فرودگاه امام خمینی(ره) به دلیل شرایط بد آب وهوایی انصراف دادند که یکی از آنها پرواز ایرباس شرکت هواپیمایی لوفتهانزا بود که از فرانکفورت عازم تهران بود.

بر این اساس پرواز LH600 هواپیمایی لوفتهانزا با تغییر مسیر به فرودگاه دایورتی( انکارا) و با اعلام تاخیر در ساعت ۰۴:۱۵ در شهرفرودگاهی امام خمینی(ره) به زمین خواهد نشست.

هم چنین یک پرواز از استانبول نیز پنج شنبه شب به جای فرودگاه امام، با تغییر مسیر در در فرودگاه اصفهان به عنوان فرودگاه پشتیبان فرود آمد.

دقایقی پیش بر اساس اعلام فرودگاه امام خمینی با عادی شدن شرایط آب و هوایی در فرودگاه امام خمینی،لندینگ پروازهای خارجی از سر گرفته شد.

بر این اساس پرواز ۱۵۹۷ از مدینه که بعلت بدی هوای فرودگاه امام خمینی ره به اصفهان تغییر مسیر داده که درحال سوخت گیری و ادامه مسیر به فرودگاه IKA است.
زمان تقریبی ورود ساعت ۱:۳۰ بامداد خواهد بود.

هواپیمایی ترکیش نیز دقایقی پیش در فرودگاه امام لندینگ داشت.
فرودگاه امام خمینی از پایداری شرایط جوی و بازگشت شرایط نرمال پروازی خبر داده است.