رایزنی برای بازگشت شرکت‌های هواپیمایی خارجی به ایران

دیدارنیوز ـ تورج دهقانی زنگنه با بیان اینکه در حال حاضر از پرواز‌های اروپایی شرکت‌های هواپیمایی خارجی فقط لوفت هانزا در کشور پرواز دارد، گفت: در حال رایزنی برای افزایش پرواز شرکت‌های هواپیمایی اروپایی هستیم که امیدوارم هرچه سریع‌تر به نتیجه برسیم.

وی با بیان اینکه رایزنی‌های صورت گرفته باعث شده تا شرکت هواپیمایی اتریش (Austrian Airlines) پروازهایش را از ۲۶ تیرماه ۱۴۰۰ به ایران از سر بگیرد، افزود: این شرکت هفته‌ای سه پرواز در مسیر وین ـ تهران و تهران ـ وین انجام خواهد داد.

دهقانی زنگنه بیان کرد: پرواز‌های ترکیه در ایران انجام می‌شود، اما تور‌های ترکیه همچنان با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا لغو است، اما مسافران این کشور می‌توانند با مراجعه به آژانس‌ها، هتل و یا محل اقامت خود را تعیین کنند.

بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج قرعه کشی سایپا شنبه ۲۲ خرداد+ لینک اسامی برندگان سایپا

براساس این گزارش پیش از این و در اواخر فروردین ماه امسال، هواپیمایی لوفت‌هانزا پرواز‌های خود به ایران را از سر گرفت.

همچنین از اواسط فرودین ماه امسال با لغو تمامی تور‌های ترکیه موافقت شد. بر این اساس مقرر شد جمعیت هلال احمر نسبت به تشدید مراقبت‌های بهداشتی در مرز‌های زمینی و هوایی با ترکیه و کنترل دقیق مسافران ورودی از کشور ترکیه در مرز‌های زمینی و هوایی اقدام کند.

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با همکاری وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی نیز نسبت به تعیین مراکز آزمایشگاهی مورد تایید در خارج اقدام کند و اطلاع رسانی لازم در این ارتباط از طریق وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور خارجه به شهروندان و شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود تا پس از این، افراد، فقط در صورت ارائه گواهی سلامت معتبر مورد تایید وارد کشور شوند.