دستگیری عامل نشر اکاذیب علیه یک شرکت هواپیمایی

تهران-ایرنا- رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع نشر اکاذیب علیه فعالیت یک شرکت هواپیمایی در کشور خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت: در پی مراجعه نماینده حقوقی یک شرکت هواپیمایی به پلیس فتا پایتخت مبنی بر نشر اکاذیب علیه فعالیت این شرکت در شبکه اجتماعی اینستاگرام توسط فرد یا افرادی ناشناس، اقدامات اولیه برای کشف پرونده آغاز شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: پس از ارائه مستندات توسط شاکی و بررسی های علمی و فنی توسط کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ متهم را که مرد جوانی بود در فضای مجازی مورد شناسایی قرار داد و پس از تشریفات قضایی در یکی از شهرهای حومه تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.

معظمی گودرزی اظهار داشت: متهم پس از حضور در پلیس فتا پایتخت در ابتدا منکر بزه انتسابی شد؛ اما پس از مواجه‌شدن با دلایل‌، مدارک و مستندات موجود در پرونده‌، چاره ای جز اعتراف پیش روی خود ندید و هدف خود را از این موضوع انتقام‌جویی و داشتن کینه ای قدیمی از شاکی اعلام کرد و از عمل مجرمانه‌ خود پشیمان بود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ توصیه کرد: رعایت اصل اخلاق‌مداری در استفاده از فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این حوزه است و کاربران فضای مجازی باید مراقب رفتار خود در این فضا باشند تا از روی جهل یا انتقام‌جویی برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت کنند که در غیر این صورت برابر قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

سرهنگ گودرزی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.